סגור

בלעדי לכלכליסט
זרוע התיירות מתעצמת: רמי לוי קונה מלון בת"א ב־60 מיליון שקל

לוי רוכש את מלון לוסקי ברחוב הירקון באמצעות חברת הנדל”ן הפרטית. בשנתיים האחרונות העמיק פעילות בתחום התיירות, עם רכישת ישראייר ובניית מלון בירושלים

רמי לוי מעמיק את פעילותו בתחום התיירות ורוכש מלון ראשון בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי לוי חתם אתמול על הסכם לרכישת מלון לוסקי ברחוב הירקון, מול גן לונדון, תמורת 60 מיליון שקל.
2 צפייה בגלריה
רמי לוי  רקע לבן
רמי לוי  רקע לבן
רמי לוי. משקיע משאבים במקביל גם בנדל”ן למגורים
(צילום: אוראל כהן)
הרכישה תיעשה באמצעות חברת הנדל"ן הפרטית של לוי. המלון כולל 27 סוויטות וחדרים מול חוף הים של תל אביב. הוא נמכר על ידי שלוש האחיות לבית לוסקי המחזיקות גם ב־50% ממלון מקסים הסמוך. מלון לוסקי משתרע על שטח של 611 מ"ר ועל שש קומות, וכן כולל שתי קומות מרתף שמשמשות לחניה. המחיר שולם גם בשל זכויות בנייה נרחבות שיש על השטח.
לוי הוא מנכ”ל ובעל השליטה ברמי לוי שיווק השקמה, רשת הסופרמרקטים השנייה בגודלה בישראל אחרי שופרסל, שמחזיקה בשליטה גם בקופיקס, גוד פארם ורמי לוי תקשורת. הרשת חתמה את 2020 עם זינוק של 53.6% ברווח הנקי שהסתכם ב־173.5 מיליון שקל. לוי עושה בשנתיים האחרונות את הצעדים הראשונים שלו בתחום התיירות והנופש. בינואר השנה הוא רכש יחד עם שותפו שלום חיים, בעלי חברת המזון טעמן, את חברת התעופה והתיירות ישראייר תמורת 161 מיליון שקל. הרכישה נעשתה מידי מחזיקי האג"ח של קבוצת אי.די.בי, ולאחר שלוי הקדים בהתמחרות את אנשי העסקים מוטי בן־משה ויגאל דמרי.
לפני שנתיים, במאי 2019, הניח לוי את אבן הפינה למלון הראשון שהוא בונה בארץ, על טיילת החומות, בשותפות עם הקבלן הירושלמי אבי מורדוך. השניים בונים מלון שיכלול גם דירות מגורים על שטח שנרכש ב־11 מיליון שקל מרשות מקרקעי ישראל. בבניית המלון מושקעים 150 מיליון שקל.
2 צפייה בגלריה
מלון לוסקי רחוב הירקון תל אביב בבעלות רמי לוי
מלון לוסקי רחוב הירקון תל אביב בבעלות רמי לוי
מלון לוסקי. על השטח יש זכויות בנייה נרחבות
(צילום: עמית שעל)
לוי התפרסם אמנם בזכות רשת הסופרים, שתחילתה בחנות אחת שהקים במחנה יהודה בירושלים, עיר הולדתו, אך לצד עסקי המזון והתקשורת הוא פיתח במשך השנים גם את עסקי הנדל"ן שלו. רוב הסניפים של רשת שיווק השקמה נמצאים במרכזים מסחריים או בנכסים שבבעלותו של לוי. לאחרונה השיק את קניון עטרות שבבעלותו בהשקעה של 200 מיליון שקל - אבל מעבר לנדל"ן מסחרי, הוא גם יזם נדל"ן בתחום המגורים.
אחד הנכסים המפורסמים שבבעלות לוי (יחד עם שותפים) הוא פרויקט הולילנד בירושלים, שאותו רכש עם שותף אחרי שהתפוצצה "פרשת הולילנד", עם זכויות בנייה ל־220 דירות. בנוסף, הוא שותף במתחם התחנה בירושלים עם זכויות להקמת 500 דירות, פרויקט בירושלים בשם דרך חברון ועוד.