$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

גינדי החזקות תשלם 424 מיליון שקל לקרקע לבניית 340 דירות ומשרדים בתל השומר

כמו כן ניתן לבנות במתחמים משרדים בהיקף של 35 אלף מ"ר, ו-4,000 מ"ר שטחי מסחר; החברה תוכל למכור את כל הדירות במחירי השוק

אמיתי גזית 12:1601.01.21

גינדי החזקות זכתה במכרזים לשני מגרשים בשטח תל השומר השייך לרמת גן. בשני המתחמים יחד אפשר לבנות 340 דירות, משרדים בהיקף של 35 אלף מ"ר, ו-4,000 מ"ר שטחי מסחר. החברה תשלם 424 מיליון שקל - סכום הכולל כ-50 מיליון שקל הוצאות פיתוח.

 

מדובר באחד המכרזים האטרקטיבים מבין כ-20 שנסגרו אתמול. המכרז בו זכתה גינדי החזקות הוא בתנאי שוק חופשי, כך שהתחרות היתה על הצעת המחיר הגבוה ביותר לחכירת הקרקע, והחברה תוכל למכור את כל הדירות במחירי השוק.

 

כעת לחברה זכויות לכ-40% מהדירות במתחם, משום שבמקביל רשות מקרקעי ישראל שיווקה אתמול עוד 4 מגרשים לבניית 833 דירות במקום. אלא שהמכרזים האלה היו בשיטת "דיור במחיר מופחת", שמחליפה את מחיר למשתכן, ובהם התחרות היתה על גובה ההנחה.

 

אסף אדלר, סמנכ"ל פיתוח עסקי של גינדי החזקות, אמר לכלכליסט: "מדובר במתחם מבוקש ואחד המיקומים המעניינים לבנייה כיום. הוא צמוד לרמת אפעל מדרום, ומצפון לכביש 461, והתב"ע מאפשרת לבנות תמהיל דירות מגוון".

 

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

לכלכליסט נודע כי היתה היענות ערה לכל המכרזים אתמול, ונראה שרובם נסגרו בהצלחה; בחלקם היו הצעות מפתיעות וגבוהות מהערכות שמאיי רשות המקרקעין (רמ"י).

 

ההתעניינות הרבה במכרזים היא תוצאה של תקופה ארוכה שבה רמ"י לא פרסמה מכרזים אטרקטיביים, והיא מרמזת כי יזמי הנדל"ן צופים גל של עליות מחירים. ההערכות מבוססות על דיווחי הכלכלנית הראשית במשרד האוצר שירה גרינברג, דיווחי הלמ"ס על עלייה במספר העסקאות למכירת דירה, והחלטת נגיד בנק ישראל שמאפשרת לקחת משכנתא בריבית פריים אטרקטיבית.

 

בנוסף, ביולי הפחית שר האוצר ישראל כץ את מס הרכישה שמוטל על משקיעים מ-8% ל-5%, ובחודשים האחרונים ניכר כי הם חוזרים לשוק. על פי הכלכלנית הראשית באוצר, שיעור המשקיעים בכלל העסקאות לרכישת דירה עמד באוקטובר על 18%, לעומת 13% אשתקד.

 

x