$
חדשות נדל

אשדוד: אושרה תוכנית לבניית 440 דירות להשכרה

התוכנית היא חלק מהסכם הגג בעיר ומהפרויקטים שמקדמת חברת דירה להשכיר, וכוללת 4 מגדלים בני 22 קומות בעירוב שימושים של מסחר, תעסוקה, מגורים ומבני ציבור

דותן לוי 13:2419.10.20

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז דרום אישרה אתמול (א') את התוכנית לדיור להשכרה 'בית ואופק' ברובע י"ג בעיר, לאחר שלא הוגשו התנגדויות במסגרת שלב הפקדת התוכנית. מדובר בתוכנית שהינה חלק מהסכם הגג ומקודמת על ידי החברה הממשלתית דירה להשכיר. בשלב הבא, התוכנית תעבור לאישור סופי ולאחר מכן תשווק הקרקע ליזמים, כאשר שלב הוצאת המכרז לשיווק הקרקעות לקבלנים מיועד להתחיל בדצמבר 2020.

 

הדמיית פרויקט בית ואופק באשדוד של דירה להשכיר הדמיית פרויקט בית ואופק באשדוד של דירה להשכיר הדמיה: אפי כוינה אדריכלים

 

במסגרת הפרויקט יוקמו 440 יחידות דיור בנות שניים ושלושה חדרים, שייועדו להשכרה במספר מגדלים, תוך עירוב שימושים של מסחר, מגורים, תעסוקה ומבני ציבור המיועדים לפעילות קהילתית. התוכנית תכלול ארבעה מגדלים בני 22 קומות כל אחד, כאשר ייבנו מעל ל-6 קומות המיועדות לשימושים הנוספים. מיקום המגדלים יהיה לאורך שדרות בני ברית ושדרות יצחק רבין, כאשר החזית המסחרית תפנה אל צירי התנועה הללו. על פי התכנון, במרכז המתחם יוקמו פארק וכיכר שיחברו בין שבילי ההליכה המתוכננים.

 

הסכם הגג של העיר אשדוד נחתם לפני כ-3 שנים (אוגוסט 2017) וכולל כ-30 אלף יח"ד. בעת החתימה על ההסכם אחת מהמטרות המוצהרות שלו הייתה למשוך זוגות צעירים לעיר, בין היתר באמצעות בנייתן של דירות קטנות שיאפשרו פתרונות דיור לקהל היעד הזה. לפי התכנון, כ-40% מהדירות שייבנו תהיינה דירות בנות 3 חדרים עד לגודל של 75 מ"ר, 40% מהדירות - בנות 4 חדרים עד לגודל של 100 מ"ר, ורק 20% הנותרות תהיינה דירות גדולות.

 

ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי, אמר לאחר אישור התוכנית: "מדובר ביום משמח עבור צעירי אשדוד. אני מברך על קידום הפרויקט, שכולל הקמת מבני חינוך, ציבור וקהילה. פרויקט 'בית ואופק' יתן אפשרות למשפחות צעירות להתגורר בשכירות בדירות חדשות ובמחיר הוגן".

 

ראש מנהלת הסכם הגג באשדוד, אייל דוידוביץ', הדגיש כי ייחודיותו של הפרויקט היא גם בשילוב הנכון בין שטח הפתוח לבנייה המתוכננת וגם מיקומו המתוכנן של המתחם - על ציר תנועה ראשי בדרום העיר.

x