$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

560 דירות אושרו לבנייה סמוך לטיילת בבת ים

הוועדה המחוזית אישרה את הפינוי־בינוי של מצלאוי, בהתאם למדיניות העירייה להגדיל את שטחי המלונאות והמסחר ולהגביל את הבנייה למגורים ל־30 קומות

ענת דניאלי 08:2224.02.20

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב דחתה את ההתנגדויות ואישרה סופית פרויקט פינוי־בינוי של חברת מצלאוי באזור טיילת בת ים, כך נודע ל”כלכליסט”.

 

במסגרת הפרויקט ייהרסו 163 דירות ויוקמו 560 דירות בשלושה מגדלים בני 30 קומות ברחוב רוטשילד ובניין אחד בן עשר קומות ברחוב הרצל. כמו כן יוקמו שטחי מלונאות נרחבים, לפחות 150 חדרי מלון על שטח של 10,000 מ"ר; 1,500 מ"ר שטחי מסחר במפלסי הרחובות; וכ־800 מ"ר יוקדשו למבני ציבור.

 

 

 

התוכנית משתרעת על 10 דונם בקו שני לים, בין הרחובות רוטשילד והרצל ובסמוך לרחוב בן־גוריון, והיא סמוכה לקו האדום של הרכבת הקלה.

 

באזור רחוב רוטשילד בבת ים, המתוכנן כמרכז עסקים ראשי, העירייה קידמה בפרויקט זה בנייה של מסחר ומלונאות וכן הורידה את גובה הבינוי שאושר עד כה. כך למשל הורידו את הגובה מ־35 קומות ל־30, והגדילו את שטחי המלונאות על חשבון שטחי המגורים.

 

שטח הפרויקט בבת ים. “התוכנית המופקדת ראויה ותהפוך את האזור למוקד תיירותי” שטח הפרויקט בבת ים. “התוכנית המופקדת ראויה ותהפוך את האזור למוקד תיירותי” צילום: אוראל כהן

 

בבת ים, אחת מהערים הצפופות ביותר בישראל, מקודמים בשנים האחרונות עשרות פרויקטים של תמ”א 38 ופינוי־בינוי.

 

במסגרת התוכנית יורחב רחוב רוטשילד, שיכלול מדרכות רחבות ואזורי נטיעת עצים, יוגדלו הזכויות למבנה הציבור ברחוב ליבסקינד, ויוקצה שטח ציבורי פתוח עם אפשרות עתידית למעבר כלי רכב.

 

"התוכנית ראויה וצפויה להפוך את האזור למוקד תיירותי הנמצא בפינה של שני רחובות מרכזיים בעיר ונשען על חוף הים של בת ים”, נכתב בהחלטת הוועדה המחוזית. “ציפוף הבנייה שניתן הוא עקב העובדה כי התוכנית צמודה לקו האדום של הרכבת הנמצא בשלבי בנייה.

 

עו"ד משה רז כהן עו"ד משה רז כהן צילום: יחצ

המדיניות של הוועדה המחוזית היא שהאזורים שליד מערכות להסעת המונים המאפשרות לנייד כמות גדלה של אנשים שלא באמצעות הרכב הפרטי הם האזורים שבהם נכון לבנות בצפיפות גבוהה שתלך יד ביד עם שימושים מעורבים".

 

התוכנית היא כ־120 מטר מקו החוף בשורת הבינוי השנייה לים, ועל כן נדרש אישורה של הוועדה לשמירה על הסביבה החופית, וזו קבעה כי בשלב ראשון ייבנו שטחי הציבור, המסחר והמלונאות, ובשלב שני ייבנו מרבית הדירות בפרויקט. החלטה זו נסמכה בין היתר על המלצות העירייה.

 

על רקע זאת הגיש מצלאוי בעצמו התנגדות לתוכנית בטענה כי הדרישה לשלביות גורעת מאוד מהכדאיות הכלכלית של הפרויקט, ומקשה עליו לקבל ליווי בנקאי. לבסוף הוכרע כי הפרויקט יוקם ללא שלבים, והוא הסיר את התנגדותו.

 

על רקע שטחי המלונאות הנרחבים בפרויקט נשאלה מצלאוי אם תיכנס לתחום המלונאות, שאין לה בו דריסת רגל. על כך השיבו בחברה: "או שנמכור את השטחים או שנצרף שותף מתחום המלונאות. כרגע אין מועמד ספציפי".

 

עו"ד משה רז־כהן ממשרד רז־כהן, פרשקר ושות', המלווה את הפרויקט מטעם היזם: "עיריית בת ים עמדה על שלביות שתבטיח את הקמת המלונאות והמסחר בשלב א' של הפרויקט. בדרישה דומה אנו נתקלים בפרויקטים רבים. בסופו של יום, תמריצי הארנונה מביאים להטיה ברורה של רשויות מקומיות לטובת שימושים שאינם מגורים. כתוצאה, בפועל אין מנוס מביצוע הפרויקט בהינף אחד ובכך הצלחנו לשמור על יחס כלכלי נאות וכך נוכל לעמוד בדרישת העירייה. דיירי המתחם המתינו זמן רב, וסוף סוף הפרויקט קורם עור וגידים". עוד מוסיף רז-כהן, כי "הפרויקט יהיה הסנונית הראשונה לפיתוח מע"ר בת ים. הקרבה לרק"ל תביא עימה בעתיד פרויקטים דומים".

 

למצלאוי פרויקט פינוי-בינוי נוסף, בין הגדולים בבת ים, במתחם יוספטל, ובו ייהרסו 240 דירות וייבנו 1,078 דירות לצד שטחי מסחר ומשרדים בשטח של כ-25 אלף מ"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x