$
חדשות נדל"ן

בעקבות עזיבתה הצפויה של אמדוקס: ריט 1 תקים פארק תעסוקה בעלות 2 מיליארד שקל

הקרן החליטה לשדרג את המתחם הקיים בצומת רעננה, לאחר שאמדוקס תעזוב את הבניין; בתכנון – מגדל משרדים, תוספת זכויות ושיפוץ של המתחם הקיים, מלון, חדר כושר ומרכז כנסים; השטח הכולל של מתחם המשרדים: 350 אלף מ"ר

דותן לוי 11:5002.06.19

מתחם המשרדים בצומת רעננה, שמאכלס כיום בעיקר את חברת אמדוקס, יהפוך לאחר עזיבתה לקמפוס משרדים ענק בהשקעה מוערכת של כ-2 מיליארד שקל.

 

מדובר בפארק שנמצא בבעלות ריט1 וחברת ס.ע.ן זהב שבשליטת משפחות גנות, נגה וגולד. סען זהב מחזיקה ב-40% מהמתחם הקיים וב-50% במהגדל ומפיתוח עתידי, וביתרת הזכויות מחזיקה ריט1. שתי החברות מתכוונות להרחיב את זכויות הבנייה שלהן במתחם ולשפץ את המבנים הקיימים, בהם שוכנת כיום חברת אמדוקס.

  

הדמיית Infinity Park המתוכנן הדמיית Infinity Park המתוכנן קרדיט: יח"צ

 

הפארק החדש ייקרא Infinity Park, הוא ישתרע על פני שטח של כ-55 דונם ויכלול בסך הכל 350 אלף מ"ר של משרדים. הקמת הפארק תתבצע בשלבים, בין היתר בשל מועד עזיבתה של אמדוקס, המתוכנן לשנת 2022.

 

בשלב הראשון תקים ריט1 מגדל משרדים בן 30 קומות, אשר ישתרע על שטח של 58 אלף מ"ר (שטח כל קומה: 1,900–2,100 מ"ר). המגדל מתוכנן על ידי משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון, כאשר במקביל יבנו בפארק כ-10,000 מ"ר נוספים הכוללים מסחר, פנאי ובילוי. השלב הראשון צפוי להסתיים בסוף שנת 2022, ולאחר המעבר של אמדוקס יחל שלב ב'. החלק השני של הפארק, המשמש כיום כקמפוס אמדוקס, ישופץ ויהפוך ל- Infinity Campus שיורכב מארבעה בניינים בני 10 קומות, שכל אחד מהם יכלול שטח של 10,000 מ"ר, כמו גם את בניין Infinity Plaza, ובו קומות גדולות ומרווחות המיועדות בעיקר לחברות גדולות ובוגרות. בניין הפלאזה יכלול 50 אלף מ"ר של מרחבי עבודה.

 

במתחם החדש מתוכננים גם מלון עסקים, חדר כושר, מרכז כנסים ומיני אמפי תיאטרון. את הפארק תחצה שדרה שבה יקומו מסעדות, בתי קפה, דוכני אוכל ועסקים שיציעו שירותים נלווים. כמו כן, יכלול הפארק גם שישה דונם של שטחים ירוקים בעיצובו של אדריכל הנוף הבריטי ג'ון היילנד (John Hyland), ממשרד האדריכלים Hyland Edgar Driver.

 

הפארק המחודש ישען בין היתר על חיבור ישיר לתחנת הרכבת רעננה דרום, הפועלת מזה כשנה כחלק מרכבת הפרברים. בסוף שנת 2019 תחובר התחנה ישירות לתחנות הרכבת של הרצליה ותל אביב (דרך מסילת החוף).

 

כיום שוכרת אמדוקס 65 אלף מ"ר וחניות, אשר הצפויים להתפנות כאמור ב-2022, ולפי ריט1 היא מקיימת בימים אלה משא ומתן עם שוכרי עוגן גדולים ששוקלים להעביר את המטה שלהם מת"א לרעננה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x