$
חדשות נדל"ן

קבלנים יוכלו למכור למדינה דירות שנותרו במחיר למשתכן - לטובת דיור ציבורי

מדובר בדירות שעברו כבר את כל שלבי ההגרלות, ושלא נמצאו להן קונים. המדינה תוכל לפנות ליזמים, והרכישה תתבצע במחיר שייקבע ביניהם. יישום הההחלטה יחל בכרמיאל ובקרית ביאליק, ובמשרד הבינוי והשיכון צופים כי תביא לתוספת של עשרות דירות

בילי פרנקל 16:3511.02.19
קבלנים שנותרו עם דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן, יוכלו למכור אותן למדינה לטובת הגדלת מלאי הדירות של הדיור הציבורי. כך קובעת החלטה שאושרה בשבוע שעבר, בוועדה לתכנון ופיתוח (ות"פ) ושנכנסה היום (ב') לתוקף. במשרד הבינוי והשיכון, שיזם את השינוי, צופים כי ההחלטה תביא לתוספת של עשרות של דירות, ותיושם לראשונה בכרמיאל ובקרית ביאליק.

 

 

מדובר בהחלטה שאושרה לפני כחודשיים במועצת מקרקעי ישראל, לפיה המדינה תוכל לפנות ליזמים במטרה לרכוש דירות עבור מלאי הדיור הציבורי, בפרויקטים של תוכנית הוזלת הדירות הממשלתית, שנמצאים בשלב המכירה ושעברו כבר את כל שלבי ההגרלות, מבלי שנמצאו להם קונים. הרכישה תתבצע במחיר שייקבע בין המדינה ליזם, ולא יותר מהמחיר למ"ר שנקבע במכרז.

 

 

שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון

 

עוד נקבע, כי אנשי המשרד יבחנו קודם לרכישה את התאמת מאפייני הדירה לרשימת הצרכים ברכש הדירות, וכי תהיה אפשרות לביצוע התאמות לנכים רתוקים שהם זכאי הדיור הציבורי, לפי סיכום מראש מול היזם. במקומות עם מספר דירות העונות למאפיינים, שמוצעות על ידי שני יזמים או יותר, המשרד יבצע הליך תחרותי סגור ביניהם, במסגרתו ייבחנו בין השאר מועד המסירה הצפוי של הדירות והמחיר המוצע.

 

בדיון שנערך בוות"פ אושרה הצעה נוספת של המשרד, שנועדה להקל על יזמים שנותרו עם דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן. לפי ההחלטה, במקרים שבהם עברה שנה מיום ביצוע ההגרלה הראשונה יוכלו יזמים שנותרו עם פחות מ-15% מהדירות או 8 מהדירות, לבקש לדלג על הגרלות ההמשך. כלומר, היזימים הללו יוכלו לעבור לשלב המכירה ללא הגרלה, כך שיוכל למכור את הדירות שנותרו להם באופן עצמאי לזכאי התוכנית.

 

שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, מסרה כי "ההחלטות שמוביל משרד הבינוי והשיכון מהוות תמהיל נדיר של סיוע לאוכלסייה המוחלשת של דיירי הדיור הציבורי, יחד עם קידום נוסף לתכנית הדגל מחיר למשתכן לזוגות צעירים חסרי דירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x