$
חדשות נדל"ן

נפתחה הגרלה ל-50 דירות בשכירות מוזלת בתל אביב; 34 מהן במגדל "מידטאון"

לזוכים יוצעו חוזי שכירות ארוכת טווח של עד 5 שנים. השכרת דירת 3 חדרים במגדלי "מידטאון" ליד עזריאלי תעלה 4,900 עד 5,200 שקל לחודש

נמרוד בוסו 12:5622.10.17

עיריית תל אביב-יפו וחברת "עזרה ובצרון" פתחו הבוקר (א') הרשמה להגרלה של 50 דירות בשכירות מוזלת ארוכת-טווח. הדירות נבנות בשלושה פרויקטים ברחבי העיר, שניים מהם פרטיים, ואחד בבעלות העירייה.

 

את הדירות הקצו היזמים להשכרה מוזלת בעקבות סיכומים אליהם הגיעו עם העירייה. ההרשמה תתקיים בין התאריכים 22 באוקטובר ו-28 בנובמבר, וההגרלה תתקיים ב-12 בדצמבר 2017.

 

34 מהדירות המוצעות ממוקמות במגדל המגורים של פרויקט "מידטאון תל אביב", מצפון למרכז עזריאלי. 11 דירות נוספות מוצעות במתחם "יסוד המעלה" שבשכונת נווה שאנן, ו-5 נוספות בפרוייקט "גני שפירא" בשכונת שפירא שבדרום העיר.

הדמיית פרויקט גני שפירא הדמיית פרויקט גני שפירא הדמיה: באדיבות חברת מידטאון בע"מ

 

בכל המקרים יוצעו לזוכים חוזי שכירות לתקופה בת שלוש שנים, עם אופציית הארכה לשנתיים נוספות. אכלוס הדירות צפוי להתרחש כבר במחצית הראשונה של 2018, בכפוף לחתימת הזוכים על חוזה שכירות מול היזמים, ובהתאם לקריטריונים שקבעה מועצת העירייה.

 

בפרויקט מידטאון יוצעו 34 יחידות דיור בנות שלושה חדרים, בעלות שכירות חודשית של 4,900 עד 5,300 שקלים, סכום אשר לדברי עיריית תל אביב מהווה 25% מחציון ההכנסה הכספית ברוטו למשק בית של עשירון שביעי בהתאם לנתונים העדכניים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. פרויקט יסוד המעלה, ברחוב יסוד המעלה, יכלול 11 דירות בנות שניים או שלושה חדרים ברמת שכירות חודשית של 3,100 שקלים לדירת שני חדרים, ו- 3,500 שקלים לדירת שלושה חדרים.

 

פרויקט גני שפירא שהוקם בשנת 2013 באמצעות חברת "עזרה ובצרון" ובמימון עיריית תל אביב-יפו בייעוד דיור בר השגה, יכלול בהגרלה הקרובה 5 יחידות דיור נוספות בנות שלושה חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,500 ₪ לדירת 3 חדרים, 3,700 ₪ לדירת גן בעלת 3 חדרים וכ- 4,200 ₪ לדירת פנטהאוז בעלת 3 חדרים.

 

הדמיית פרויקט גני שפירא הדמיית פרויקט גני שפירא הדמיה: באדיבות חברת מידטאון בע"מ

 

מעיריית תל אביב נמסר כי הקריטריונים לקביעת הזכאות הומלצו על ידי הוועדה לדיור בר השגה של העירייה, וכוללים שמונה תנאי סף, ביניהם תושבות בתל אביב יפו במשך חמש שנים ברציפות לפחות, גיל שאינו עולה על 45 והיעדר בעלות על דירה.

 

כמו כן, על המועמדים להיות בעלי הכנסה המדורגת בעשירונים ראשון עד שביעי. קריטריונים נוספים בהם יידרשו הזכאים לעמוד הם הצגת הצהרת הון ונכסים, מיצוי כושר השתכרות וכן קריטריון לפיו במשק בית שבו ילד רשום בתעודת הזהות, גילו במועד ההגרלה לא יעלה על 12.

 

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי אמר כי "עיריית תל אביב-יפו, כמו מדינת ישראל בעת הקמתה ובשנות ה-60 וה-70, מאמינה בתפיסת עולם ערכית ולפיה דיור וקורת גג הם זכות בסיסית של כל אדם. העירייה היא הרשות הראשונה בישראל שהעמידה את נושא הדיור בר-ההשגה בראש סדר העדיפויות העירוני, ביצעה עבודה מקיפה בנושא ויישמה הלכה למעשה פרויקטים לדיור בהישג יד".

 

מנכ"ל חברת עזרה ובצרון, אלי גינזברג אמר: "עזרה ובצרון שמחה להגשים את חזון העירייה ולהוציא לפועל פרויקט חשוב זה. אנו שואפים לשוב ולקיים מדי שנה הגרלה של דיור בר השגה באזורים מגוונים בעיר, ובכך לסייע לזוגות ולמשפחות בתחילת דרכן מכל שכבות האוכלוסייה, לגור בתל אביב-יפו וליהנות מהאפשרויות ומההזדמנויות הרבות שהעיר מציעה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x