$
חדשות נדל

הוועדה המחוזית אישרה: אינטל תוכל להרחיב את המפעל בקרית גת ב-75%

כיום משתרע השטח הבנוי של אינטל בקרית גת על 647 אלף מ"ר והחברה תוכל להוסיף 487 אלף מ"ר. במקביל אושרה תוכנית להקמת שטחי מסחר בהיקף של 54 אלף מ"ר

דותן לוי 12:1202.07.17

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום החליטה להפקיד תוכנית להרחבת פארק התעסוקה בקריית גת, אשר כוללת בתוכה הגדלה של מפעל אינטל בהיקף עצום של 487 אלף מ"ר.

 

כיום משתרע מפעל החברה על שטח של 647 אלף מ"ר, כך שהרחבתו היא למעשה הגדלה בשיעור של כ-75% מהשטח הקיים. מדובר בתוכנית שהוגשה על ידי עיריית קריית גת יחד עם החברה המנהלת את פארק התעשיה שלה - חברת י.ש.גת בע"מ. לאחר אישורה הסופי של התוכנית תוכל אינטל לבקש היתרי בנייה מכוח תוכנית זו.

 

בשלב זה החברה טרם הגישה תוכנית להרחבה ולא ברור האם היא תממש את שטחי הבנייה הגדולים שהתוכנית מאפשרת לה.

 

מפעל אינטל בקריית גת (ארכיון) מפעל אינטל בקריית גת (ארכיון) צילום: הרצל יוסף

 

 

בנוסף, אושרה תוכנית להרחבת שטחי התעסוקה בפארק ב-47.6 אלף מ"ר לאורך הציר הראשי בפארק התעשייה. כמו כן, יוקם מוקד מסחרי עם בתי קפה ומסעדות על שטח של כ- 54 אלף מ"ר. שטחי המסחר יוקמו סביב כיכר עירונית שתשמש כמרחב פתוח לתנועת הולכי רגל ובילוי של עובדי ובאי הפארק.

 

מפעל אינטל נחנך ב-2008 בהשקעה כוללת של יותר מ-3.5 מיליארד דולר, והוא מעסיק כיום כ-3,750 עובדים. המפעל הוא אחד הגדולים והמתקדמים מבין מפעלי חברת אינטל בעולם. ההרחבה תאפשר הקמת מבנים נוספים עבור המפעל בעתיד. לצורך ההרחבה, יוסט הציר הראשי הקיים כיום באזור התעסוקה שבעיר מזרחה עד לכביש 15.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x