$
הייטק והון סיכון

אינטל הקימה מרכז סייבר בארץ, תשקיע מיליוני דולרים בחברות בתחום

החברה חשפה שיתופי פעולה נרחבים עם קבוצת ההשקעות הישראלית Team8 והצטרפה לסינדיקט אבטחת המידע שלה, בה חברות גם סיסקו ומיקרוסופט. בנוסף, תעבוד עם illusive networks על פיתוח כלי הונאת תוקפים

מאיר אורבך 15:0021.06.17

ענקית השבבים אינטל מסתערת על תחום האבטחה: החברה הכריזה על הקמת מרכז סייבר בישראל ובו עשרות עובדים ושורה של שיתופי פעולה עם שחקנים מקומיים בתחום.

החברה חתמה על הסכם עם קבוצת ההשקעות בסייבר Team8 המנוהלת בידי נדב צפריר, ועם אחת מחברות הפורטפוליו שלה, אילוסיב נטוורקס (illusive networks). במסגרת ההסכם, תשקיע אינטל מיליוני דולרים ותצטרף לסינדיקט החברות הרב-לאומיות שמשתפות פעולה עם Team8. השיתוף בין אינטל ל-Team8 יתבטא בחילופי מידע ותובנות, כדי לפתח פתרונות אבטחה לסיכונים קיימים ולפלטפורמות עתידיות בתחומי אינטרנט הדברים, המובייל, הרכב והענן.

סגל Team8, מימין: נדב צפריר, ישראל גרימברג, לירן גרינברג סגל Team8, מימין: נדב צפריר, ישראל גרימברג, לירן גרינברג צילום: יח"צ

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר ריקרדו אצ'ווריה, סגן נשיא בקבוצת התוכנה והשירותים ומנהל כללי של חטיבת אבטחת הפלטפורמות באינטל העולמית: "תחום הסייבר חשוב מאוד לנו וללקוחות שלנו ובכדי להצליח בתחום הזה אנחנו חייבים פעילות משמעותית בישראל שהיא מרכז סייבר עולמי". אצ'ווריה מבקר בארץ בימים אלה, לרגל שבוע הסייבר.

 

"המטרה שלנו ב-Team8 היא לפתח פתרונות לבעיות הגדולות ביותר בתחום ולהעניק לארגונים יתרון על פני התוקפים" הוסיף צפריר, מנכ"ל Team8. "הצטרפותה של אינטל לסינדיקט שלנו היא תוספת קריטית, שתספק לנו תובנות ייחודיות בנוגע לאתגרי הסייבר הטמונים במהפכות המובייל, הענן וה-IoT". בסינדיקט הסייבר  של Team8 חברות ענקיות כמיקרוסופט, סיסקו, סיטיגרופ, אקסנצ'ר, AT&T ו-Innovation Endeavors של יו"ר גוגל אריק שמידט.

 

ריקרדו אצ'ווריה, סגן נשיא באינטל העולמית ריקרדו אצ'ווריה, סגן נשיא באינטל העולמית צילום: יח"צ

 

מלכודות לתוקפים בתוך החומרה עצמה

 

שיתוף הפעולה השני שחשפה אינטל, עם אילוסיב נטוורקס, יתמקד בפיתוח פתרונות למתקפות מתקדמות מתמשכות (APT). הרעיון הוא לקחת את יכולות אילוסיב בתחום הטעיית התוקפים מתחום התוכנה ולהטמיע אותו גם בחומרה.

 

"פיתוח פתרון חדשני המשלב תוכנה וחומרה ממחיש את מחויבותה של אילוסיב להגנה על כל הרבדים ברשתות ומערכות המחשוב בארגונים", אמר עופר ישראלי, מנכ"ל החברה. "התוקפים מתקדמים בקצב מהיר מאוד ושיתוף הפעולה ממחיש את מחויבותה של אינטל להמשיך לחדש בתחום האבטחה".

 

בראש מרכז הסייבר של אינטל יעמוד יעקב מנדל, יזם סייבר סדרתי. יפעלו בו עשרות מומחים בחיפה ובירושלים שיעבדו עם חטיבות אינטל השונות ועם אקוסיסטם הסייבר הישראלי, במטרה לפתח יכולות מתקדמות למיגון מוצרי אינטל בפני איומים עתידיים.

 

"כיום אתה חייב שתהיה לך הגנה ברמת החומרה. יש הרבה התקפות סייבר שנפתרות מהר יותר ברמת החומרה מברמת התוכנה", אמר מנדל ל"כלכליסט". "שיתוף הפעולה עם אילוסיב הוא כיום ברמה הטכנולוגית. אנחנו בודקים את החיבור בין החברות והתכנות של פיתוח פתרון משותף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x