$
נדל"ן עולמי

המחיר לבית הישן של צ'רצ'יל קבע שיא לונדוני

תג המחיר לבניין ההיסטורי שנמצא בבעלות איש העסקים הספרדי רפאל סרנו, הוא 150 מיליון ליש"ט. הוא מוחכר מממשלת בריטניה ל-250 שנה

שירות כלכליסט 15:3321.07.16

הבניין ההיסטורי אדמירלטי ארץ' בלונדון, בו גר בעבר ראש הממשלה וינסטון צ'רצ'יל, הפך שלשום (ג') לבית היקר ביותר שהוצע אי פעם למכירה בבירה הבריטית. תג המחיר לבניין, שנמצא בבעלות איש העסקים הספרדי רפאל סרנו, הוא 150 מיליון ליש"ט. מחיר הבית היקר ביותר עד כה שנמכר בלונדון היה 140 מיליון ליש"ט ב־2014.

 

 

 

אדמירלטי ארץ', בן 12 החדרים ו־12 חדרי האמבטיה, מתפרס על פני כמעט 1,400 מ"ר. אם סרנו לא יצליח למכור את הבית כפי שהוא, הוא מתכוון לפצל אותו לכמה דירות קטנות יותר, ששטחן ינוע בין 160 מ"ר ל־670 מ"ר.

 

היזם הספרדי חכר את הבניין מממשלת בריטניה ל־250 שנה ב־2012 בתמורה ל־60 מיליון ליש"ט, שכללו גם היתרי פיתוח. לעיצובו מחדש שכר סרנו את מעצב הפנים דיוויד מלינריץ', שעיצב בין היתר מחדש את בית האופרה המלכותי.

 

סר ווינסטון צ'רצ'יל, לשעבר ראש ממשלת בריטניה סר ווינסטון צ'רצ'יל, לשעבר ראש ממשלת בריטניה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

בניין אדמירלטי ארץ' בלונדון בניין אדמירלטי ארץ' בלונדון צילום: Diliff / ויקימדיה

 

אם הדיירים החדשים ירכשו את הבניין כולו, חוזה החכירה יעבור לבעלותם. הם יוכלו ליהנות מנוף שיכלול בין היתר את ארמון בקינגהאם, סנט ג'יימס פארק וכיכר טרפלגר. פרט לראש הממשלה המפורסם, ניתן לציין כי גם איאן פלמינג כתב חלק מספרי ג'יימס בונד במשרד ששכן במקום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x