$
חדשות נדל"ן

מחיר למשתכן בגליל ים יוצא לדרך: פורסם מכרז ל-1,468 יח"ד

המכרז יהיה הראשון שייערך בטבעת הראשונה של אזורי הביקוש. 20% מהדירות יוקצו לתושבי הרצליה צעירים

אביב גוטר 16:3629.06.16
רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) פרסמה אתמול (ג') מכרז בשיטת מחיר למשתכן ויהיה הראשון שייערך בטבעת הראשונה של אזורי הביקוש. במכרז שפורסם להתעניינות קבלנים יינתנו זכויות לבניית 1468 יחידות דיור בשישה מתחמים ושטחי מסחר בשכונה חדשה שתוקם בסמוך לקיבוץ גליל ים. אחת מדרישות ראש העירייה משה פדלון הייתה להקצות 20% מהדירות (294 יח"ד) לתושבי הרצליה הצעירים, זאת במטרה למנוע את עזיבתם של אוכלוסיות צעירות מהעיר שנובעת כתוצאה מאי יכולתם לרכוש דירה בעקבות המחירים הגבוהים. מדובר בשלב הראשון ובעתיד צפויים לצאת מכרזים נוספים בשיטת מחיר למשתכן לאחר בדיקות המכון לטיהור שפכים והסרת מגבלות שמציבה מערכת הביטחון, כך שבסך הכל ישווקו 2700 יחידות דיור.

 

בשבוע שעבר אישרה הועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה תכנית בנייה ל-2943 יחידות דיור חדשות בשטחים החקלאיים לשעבר של קיבוץ גליל ים. בנוסף אושרו 90 אלף מ"ר תעסוקה, מתחם ייעודי להקמת מרכז לוגיסטי לשירותי הצלה, פארקים ציבוריים ומבני ציבור.

 

בינואר האחרון נחתם הסכם גג בין עיריית הרצליה למשרד האוצר במסגרתו ייבנו כ-8000 יחידות דיור חדשות בשלושה מתחמים: אפולוניה, קרית שחקים וכאמור – גליל ים. תמורת לכך התחייבו במשרד האוצר לממן את עלויות הפיתוח במתחמים המגורים ושני מחלפים משמעותיים – הרב מכר ואפולוניה, שניהם על כביש 2. כמו כן רחוב ז'בוטינסקי יורחב כדי להקל על עומסי התחבורה הרבים באזור.

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, המכהן כראש הוועדה, הביע את הערכתו למשרד האוצר ולרמ"י על הפרויקט המשותף, וציין כי "זו בשורה מהפכנית לצעירים בכלל ולצעירי הרצליה בפרט, וצעד משמעותי עבור דור העתיד של מדינת ישראל. אני שמח שהתעקשות העירייה לשווק את הקרקע במחירים בני-השגה ובשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל - אכן נשאה לבסוף פרי".

 

 

משה פדלון ראש עיריית הרצליה משה פדלון ראש עיריית הרצליה

 

פדלון הוסיף כי "בימים אלו עיריית הרצליה פועלת לקידום 5 תכניות נוספות לדיור בר השגה בעיר, במחירים מופחתים משמעותית, על מנת לאפשר לבני הרצליה להישאר בה. הנחיתי את מהנדס העיר והחברה הכלכלית לצאת לדרך עם בנייתן של מעל ל- 465 יחידות דיור".

 

 

לדברי מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה, "עיריית הרצליה לקחה על עצמה להוביל את נושא דיור בר השגה לצעירים כמשימה עירונית בעדיפות עליונה. אישור התכנית היום הינו צעד נוסף בעשייה למען צעירי העיר, שמעוניינים להמשיך להתגורר בעיר בה גדלו וחונכו. התכנית תתרום לעיר תרומה משמעותית ומצטרפת לשורה של פרויקטים בנושאי דיור בר השגה, שאנו מקדמים במקביל ובאופן אינטנסיבי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x