שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

רצים לדירה: נפתחה ההרשמה לפרויקט השכרה ארוכת טווח בהרצליה

את הפרויקט תנהל החברה הממשלתית "דירה להשכיר", ויוגרלו בו דירות בשכונת גליל ים במסלול מפוקח לצעירים. מי יכול להירשם להגרלה?

אביב גוטר 11:4407.06.16

שר האוצר משה כחלון הכריז אתמול (ב') בוועידת נדל"ן בהרצליה על פתיחת ההרשמה להגרלה לפרויקט השכרה ארוכת טווח בשכונת גליל ים בהרצליה, בניהולה של החברה הממשלתית "דירה להשכיר".

 

במסגרת הפרויקט מוצעות 273 יחידות דיור בשני מסלולים, אחד מפוקח לזוגות צעירים והשני בהשכרה לפי מחירי השוק החופשי. מי שיוכל להירשם להגרלות הם אלו העומדים בקריטריונים של מחיר למשתכן, זוגות צעירים, משפחה חד-הורית ורווקים שאין ולא היה בבעלותם דירה ב-6 השנים האחרונות.

 

עם זאת, קיימת הגבלה לרווקים שיכולים להירשם להגרלה ועליהם להיות מתחת לגיל 40. את הפרויקט, שצפוי להתאכלס בעוד פחות מחצי שנה בונה חברת אפריקה ישראל, שזכתה לפני שנתיים במכרז משותף של משרד האוצר ועיריית הרצליה.

 

הדמיית הפרויקט שבונה אפריקה ישראל הדמיית הפרויקט שבונה אפריקה ישראל הדמיה: וויו פוינט

 

במסלול המפוקח מוצעות 68 יחידות דיור בנות שלושה וארבעה חדרים, כאשר 58 מהדירות מוצעות לתושבי העיר הרצליה ו-10 דירות לשאר הזכאים. הזוכים יוכלו לשכור את הדירות במחירים של כ-3,500 שקל לחודש עבור דירה בת שלושה חדרים. דירת ארבעה חדרים תעלה כ-4,600 שקל לחודש, כשהמחירים צמודים למדד המחירים לצרכן.

 

שיטת השכירות במסלול תהיה 3-3-4, כלומר - הזוכים יוכלו לשכור דירה בפרויקט לשלוש שנים, ותינתן להם אופציה להארכה בשלוש שנים נוספות ולאחר מכן להאריך בארבע שנים, כך שכל זכאי יוכל להתגורר 10 שנים בדירה בסך הכול.

 

בינתיים, בשוק החופשי

 

במסלול השוק החופשי מוצעות 205 יחידות דיור בנות שניים, שלושה וארבעה חדרים, שאותן יהיה ניתן לשכור לתקופה של חמש שנים עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות. לאחר תקופה השכירות הראשונה (חמש שנים) יוכל היזם להעלות את גובה שכר הדירה, אך לא ביותר מ-5%, שיעור המגלם עלייה של אחוז בשנה.

 

משה כחלון אמר עם פתיחת ההרשמה: "שוק השכירות הוא חלק בלתי נפרד ומהווה צעד משלים לפתרון משבר הדיור. אנחנו מתכוונים להמשיך ולהשקיע משאבים רבים על מנת ליצור כמות משמעותית של דירות לשכירות ארוכת טווח".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x