$
חדשות נדל"ן

הרצליה: אושרה בוותמ"ל תוכנית אפולוניה להקמת 3,000 דירות

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור אישרה את התוכנית, הכוללת שכונת מגורים, גן לאומי שיכלול שטחי ארכיאולוגיה ושטחים פתוחים. חלק מהשטחים שימשו את מפעל תע"ש וישוקמו

אביב גוטר 16:0303.03.16
הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה אתמול (יום ד') למתן תוקף את תוכנית לבניית 3,000 יחידות דיור וגן לאומי באפולוניה, הרצליה.


התוכנית, שנערכה על ידי אדריכל יאיר אביגדור, בניהולה של חברת יהל מהנדסים בשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל, רשות הטבע והגנים ועיריית הרצליה כוללת שכונת מגורים בתמהיל דירות מגוון, גן לאומי שיכלול שטחי ארכיאולוגיה, שטחים פתוחים מסוגים שונים ושטחים המיועדים לשיקום. חלקים מסוימים משטח התוכנית שימשו בעבר מפעל של תע"ש - לכן קובעת התוכנית סדרה של פעולות על מנת להבטיח את הטיפול בקרקע ולשקמה.

 

חוף אפולוניה חוף אפולוניה צילום: דרור עזרא

 

במסגרת התוכנית תיסלל כניסה חדשה להרצליה מכביש 2 צפונית למחלף רבין (כפר שמריהו). כמו כן צפוי להיבנות אזור תעסוקה בהיקף של כ-50,000 מ"ר ושדרה עירונית ראשית שתוביל מהשכונה אל כיכר פתוחה המהווה שער לגן הלאומי. תמהיל המגורים בשכונה כולל אזור מגורים ייחודי בסמוך למבצר המצוי בגן הלאומי ומאופיין בבנייה נמוכה יחסית לצד סמטאות צרות בלב השכונה, אך יכלול בנוסף בנייה גבוהה באזור הצפוני של השכונה העתידית.

 

במשרד האוצר מוסרים כי ילווה את הפרויקט צוות ממשלתי שתפקידו יהיה להבטיח את מימוש פתרון החסמים עליהם הוחלט בוועדה, כך שהיא תפותח בלוח זמנים מהיר, לצד ביצוע הפעולות הנדרשות לטיפול בקרקע ופיתוח הגן הלאומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x