שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הרצליה רוצה לבדוק את כדאיות ההקמה של איים מלאכותיים

התוכנית הוזכרה בהקשר של התוכניות להעתיק את שדה התעופה של הרצליה ותוכנית חוף התכלת, שבשטחיהם אמורות לקום אלפי יחידות דיור

דותן לוי 08:1716.05.16
עיריית הרצליה התעקשה שהסכם הגג שחתמה בינואר עם רשות מקרקעי ישראל יכלול בדיקת היתכנות להקמת איים מלאכותיים מול חופי העיר, כך נודע ל"כלכליסט". התוכנית הוזכרה בהקשר של התוכניות להעתיק את שדה התעופה של הרצליה ותוכנית חוף התכלת, שבשטחיהם אמורות לקום אלפי יחידות דיור: בהסכם נקבע שצוות ההיגוי לקידום שתי התוכניות יבחן במקביל גם את היתכנות הקמת האיים ואופן המימון שלהם. העירייה טוענת שאפשר לקדם בנייה בים, וכך להותיר שטחים לרווחת הציבור.

בנייה בחוף הרצליה בנייה בחוף הרצליה צילום: אוראל כהן

 

במסגרת ההסכם הגיעו הרצליה ומשרד האוצר להסכמות, בין השאר על הקמת מחלף שיחבר את מערב העיר לכביש החוף. אולם בשל חשיבות האיים לראש העיר משה פדלון נכלל גם הסעיף הזה בהסכם. בעבר ערכה העירייה בדיקה ראשונית, ולפיה הקמת שני איים כקילומטר מהחוף תעלה מיליארדי שקלים ותאפשר להקים 40 אלף דירות.

 

מעיריית הרצליה נמסר כי "כל עשייה מתחילה מחזון. הסעיף לא יעכב את הסכם הגג". אלון כרמלי, מראשי המאבק נגד הפרויקט באפולוניה, אמר כי "פרויקט האיים, כמו פרויקט אפולוניה, מעלה תהיות לגבי מניעים נסתרים תחת הסיסמה 'פתרון משבר הדיור'. האם עלויות הפיתוח האדירות של שתי הקטסטרופות האורבניות הללו יאפשרו דיור בר־השגה?".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x