$
חדשות נדל"ן

חברת גינדי ת"א חתמה על עסקת מימון לשני המגדלים בפרויקט השוק הסיטונאי

היקף המימון: 2.5 מיליארד שקל; החברה דווחה על סיום שיווק השלב הראשון בפרויקט; מחוץ למסיבת העיתונאים שקיימה החברה בת"א הפגינו דיירי הבניין בחדרה שמרפסות קרסו בו, מנור גינדי בתגובה: "הם משתמשים בתעמולה כדי לפגוע במוניטין שלנו"

דותן לוי 17:4724.06.15

חברת גינדי תל אביב חתמה על עסקת מימון לשני המגדלים בפרויקט Love Tel Aviv - השוק הסיטונאי בתל אביב, בהיקף של 2.5 מיליארד שקל, כך דיווחה היום (ד') החברה.

 

 

המימון לפרויקט יוענק על ידי מספר גופים הכוללים את בנק לאומי אשר הוביל את עסקת המימון (45%), מנורה-מבטחים (35%), כלל (13%) והראל (7%). כמו כן במסגרת הסגירה הפיננסית לפרויקט, השתלבה לאומי פרטנרס כמשלימת הון.

 

בכך הושלמה רכישת הקרקע מעיריית תל אביב וחברת השוק הסיטונאי. שני המגדלים המתוכננים ישתרעו על שטח של כ-10 דונם מתוך מגרש גדול יותר אשר עליו יוקמו בשלב הבא שני מגדלים נוספים בין הרחובות החשמונאים וקרליבך. היקף העסקה של רכישת הקרקע להקמת שני המגדלים הוא כ-740 מיליון שקל ללא מע"מ , כלומר הבניה מוערכת בהיקף של כ-1.76 מיליארד שקל.

 

הקרקע לשני המגדלים הנוספים אשר יתנשאו גם הם לגובה של 48 קומות טרם הוצעה למכירה, אך בגינדי מתכוונים להתמודד גם עליה בהמשך. שני המגדלים יוקמו באמצעות חברה פרטית בשם מגדלי גינדי תל אביב אשר מוחזקת על ידי מנור גינדי, כפיר גינדי ואורי לוי.

 

בגינדי דיווחו כי עד כה נמכרו במכירה מוקדמת שערכה החברה בחודשים האחרונים דירות בהיקף של מעל 1.5 מיליארד שקל ובמחיר התחלתי של 37 אלף שקל למ"ר. מחיר דירות 4 חדרים נע בין 5.5-3.5 מיליון שקל, דירות 5 חדרים ב- 7.5-4.5 מיליון שקל ודירות 6 חדרים יימכרו ב-10-7 מיליון שקל. במכירה מוקדמת נמכרו במגדל הראשון 264 דירות (חוזים חתומים) ובמגדל השני 202 דירות (חוזים חתומים).

 

במקביל דיווחו בגינדי כי ב-11 בנייני המגורים הממוקמים גם הם במתחם ובהם מחזיקה החברה 25% נמכרו עד כה 99% מהדירות (715 מתוך 722 דירות) והמועד המשוער לסיום ואכלוס הפרויקט הינו במהלך 2016. מלבד גינדי השקעות המנהלת את הפרויקט שותפים בו גם חברת משה ויגאל גינדי (25%) וריבוע כחול נדל"ן" (50%).

 

מנור גינדי מנור גינדי צילום: עמית שעל

 

פרויקט זה עתיד לקום על שטח של 55 דונם וישלב בתוכו מגוון שימושים עירוניים: מתחם מגורים של 11 בניינים, 14 קומות בכל בניין, לצד תיאטרון, בית-ספר וגני ילדים, קאנטרי קלאב עירוני הכולל 3 בריכות שחיה (אחת חצי אולימפית), חדר כושר, אולם כדורסל, אולמות חוגים וספא וקניון אופנה" "TLV FASHION MALL אשר יכלול כ-300 חנויות בשטח של כ-33 אלף מ"ר בשתי קומות מסחריות וכ- 1,200 מקומות חניה.

 

בהקשר לפרויקט זה הציגו גינדי יוזמה במסגרתה נבחרו 10 אדריכלים מובילים לתכנן 10 דירות פנטאהוז (מתוך 20 דירות בבניינים). במסגרת היוזמה שנקראה UP TLV נתבקשו האדריכלים שהשתתפו לתכנן דירת פנטהאוז בשטח 215 מ"ר. האדריכלים שלקחו חלק בכך היו: פיצו קדם, אילן פיבקו, אורלי שרם, עודד לביא, אירית אקסלרוד, יואב אנדרמן, יונתן מונג'ק, אלכס מייטליס, גל מרום ומארק טופילסקי. כל דירות הפנטהאוז בפרויקט כל אחת בשטח של 215-180 מ"ר נמכרו בהיקף כולל של כ-200 מיליון שקל. 16 דירות פנטהאוז נמכרו במהלך החודש האחרון ו-4 נמכרו בתקופת הבנייה במחיר ממוצע של 45 אלף שקל למ"ר.

 

בעת שבני משפחת גינדי הציגו את הפרויקט החדש מחוץ למסיבת העיתונאים אשר התקיימה בתל אביב הפגינו רוכשי הדירות מהפרויקט בחדרה. מדובר בבעלי הדירות בבניין הסמוך לבניין שבו קרסו המרפסות אשר מאז קריסת המרפסות מסרבים לאכלס אותו ומבקשים את כספם בחזרה.

 

מנור גינדי התייחס לכך ואמר, "פעלנו בנחישות ובעוצמה, פינינו את הדיירים ופעלנו לאכלס את הדירות. בפרויקט שבו קרסו המרפסות הדיירים גרים, הם מרוצים והם חברים שלנו ואילו בבניין הסמוך שבו לא קרה שום דבר משתמשים הרוכשים באמצעי תעמולה כדי לפגוע במוניטין ובחוסן של החברה ומנסים לסחוט אותנו בדרכים לא הוגנות. אנחנו פונים אליהם להיכנס אל הדירות או לאפשר לנו למכור אותן עבורם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x