$
חדשות נדל"ן

זינוק של 60% במחירי הדירות בשוק הסיטונאי בת"א בתוך 3 שנים

מחיר דירת 4 חדרים בפרויקט גינדי ת"א זינק ב־60% לעומת מחירה ב־2010, ועומד על 3.2–3.5 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי גינדי ורבוע כחול יפרסמו מכרז בהיקף של 400 מיליון שקל לבניית 10 מגדלים

עינת פז-פרנקל 08:3110.10.13

בעוד המכרז על השלב השני במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב טרם הוכרע, החברות גינדי השקעות, משה ויגאל גינדי, ורבוע כחול נדל"ן המקימות את השלב הראשון במתחם, עתידות לפרסם בשבוע הבא מגה־מכרז לביצוע עשרה מגדלי מגורים עם 720 יחידות דיור בהיקף של כ־400 מיליון שקל.  

בשלב הראשון תוציא גינדי השקעות, המנהלת את הפרויקט, מכרז להקמת ארבעה בנייני מגורים בני 14 קומות הכוללים 280 דירות, ולאחר מכן שני מכרזים נוספים לבניית שישה בניינים בני 14 קומות וכ־440 דירות. הדירות צפויות להתאכלס בסוף 2015.

 

יצוין כי הבניין ה־11 במתחם מיועד ל־54 דירות שיושכרו בהנחה של 30% ממחירי השוק למשך שמונה שנים, לפי הבנות שהושגו עם עיריית תל אביב.

 

צילום אוויר של מתחם השוק הסיטונאי בת"א (ארכיון) צילום אוויר של מתחם השוק הסיטונאי בת"א (ארכיון) צילום: יובל חן

 

כפיר גינדי, שותף בגינדי השקעות, אמר ל"כלכליסט" כי היקף הביצוע הכולל של המתחם - לרבות החניונים התת־קרקעיים (בשטח 100 אלף מ"ר), הקניון (בשטח 70 אלף מ"ר) ומבני הציבור (מרכז ספורט, בריכות, בית ספר וגני ילדים) נאמד בכמיליארד שקל, מתוכו כ־200 מיליון שקל הושקעו כבר בחניונים התת־קרקעיים והשלד של הקניון, שאותם מבצעת בימים אלה קבוצת בסט. לדבריו, חברות ביצוע גדולות כבר הביעו עניין במכרז הביצוע למגורים.

 

בגינדי מעריכים ששיקוע גשר מעריב, עבודות תשתית ברחובות קרליבך והחשמונאים, הרכבת הקלה שעתידה לעבור באזור, וכן 3,000 מקומות חניה במתחם השוק הסיטונאי ועוד כאלף במתחם גבעון הסמוך (שאותו מקימה גם כן החברה), ייתנו מענה לכמעט 2,000 דיירים שיתגוררו במתחם בעתיד.

 

מתוך 723 דירות המיועדות למכירה, 630 כבר נמכרו. צפי ההכנסות הכולל ממכירת כל הדירות עומד על 1.8 מיליארד שקל. מחיר דירת 4 חדרים בפרויקט המגורים המתוקשר גינדי תל אביב נע סביב 3.2–3.5 מיליון שקל, זינוק של כ־60% בהשוואה לשנת 2010, אז נמכרו דירות 4 חדרים החל ב־2 מיליון שקל. "כשנשארות לך רק 90 דירות לשווק, אתה כבר במקום אחר מהימים שהיו לך 700 דירות לשווק", אומר מנור גינדי, שותף בחברה.

 

מנור גינדי מעריך שבשנים הקרובות מחירי הדירות במרכז הארץ לא יירדו, אך בפריפריה, היכן ש"ידפיסו קרקעות", יירדו המחירים. "אני מאחל לכולם יציבות במחירים", אמר. לדבריו, "כולם צועקים לפוצץ את הבועה, אבל זה עשוי לפגוע בכל משקי הבית אם יהיו חייבים יותר על המשכנתא משהדירה שלהם שווה. ירידות מחירים עשויות לגרום למשבר אשראי רע לכולם". הוא הדגיש כי "כיזמים, אנחנו מעוניינים במחירים נמוכים, יותר קל לנו למכור דירות של מיליון שקל מאשר דירות שעולות 3 מיליון שקל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x