$
חדשות נדל

מגדל רכשה 50% מבניין קודאק בפ"ת

מגדל רכשה 33% מהזכויות בבניין בקריית אריה המוערך ב-310 מיליון שקל מאלקטה נדל"ן ועוד 17% מאחרים; עליית ערך הבניין הניבה לאלקטרה במהלך השנים רווח של 25 מיליון שקל

דותן לוי ורחלי בינדמן 10:3315.12.14

עוד מימוש לאלקטרה נדל"ן, לאחר שמכרה את חלקה במגדל אלקטרה חתמה החברה על הסכם למכירת חלקה (33%) בבית קודאק בקריית אריה בפתח תקווה בתמורה ל-103 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי מגדל היא צד הג' עליו דיווחה אלקטרה נדל"ן. 

 

 

מתוך הסכום ששילמה מגדל, 45 מיליון שקל יועברו על ידי מגדל ישירות לבנק לצורך פירעון חלקה של אלקטרה בהלוואה שניתנה לה למימון הנכס ובגין הוצאות העסקה.

 

מגדל הוסיפה ורכשה עוד 13% מהבניין משותפים נוספים לפי אותו מפתח מחיר ותחזיק ב-50% ממנו. אלקטרה תרשום בגין העסקה רווח לא מהותי, אם כי ינבע לה מהעקה תזרים מזומנים של 57 מיליון שקל. מגדל צפויה לרשום על העסקה תשואה שנתית של 8% בזכות דמי השכירות.

 

בית קודאק נבנה בשנת 2007 על ידי אלקטרה נדל"ן, אס.ג'י.אס וחברת פרשקובסקי, ומשתרע על שטח של 24 אלף מ"ר בנוי, וכן כ-23 אלף מ"ר של חניונים תת קרקעיים. הבניין תוכנן על ידי ישר אדריכלים וכולל מפעל מכני הכולל פס ייצור, מפעל אלקטרוניקה ומפעל מכניקה עדינה, יחד עם שטחי משרדים המאכלסים כ-600 עובדי היי-טק.

 

בניין אלקטרה בתל אביב בניין אלקטרה בתל אביב צילום: יובל חן

 

ההשקעה בבניין תתחלק בין תיק הנוסטרו של מגדל לעמיתים שלה. מגדל מחזיקה היום בתיק הנדל"ן המוסדי הגדול בישראל, אם כי חברות מתחרות כמו הראל וכלל מובילות שורה של עסקאות בשנתיים האחרונות כדי לצמצם את הפער בעוד מגדל יותר זהירה באחרונה בביצוע עסקאות בתחום הנדל"ן המניב. בעוד חברות רבות מחפשות השקעות בתחום הנדל"ן באירופה ובארה"ב, מגדל מתמקדת בינתיים בעיקר בישראל ובוחנת כל עסקה בזהירות. מי שמנהל את ההשקעות של מגדל מתחילת השנה הוא אסף שוהם.

 

בעקבות העסקה למכירת הבניין תרשום החברה עודף תזרימי של כ-57 מיליון שקל, וזאת מאחר וסכום של כ-45 מיליון

שקל מתוך התמורה מבטא את חלקה של החברה בחוב שנלקח לצורך הקמת הבניין וכן הוצאות עסקה. עם זאת החברה לא צפויה לרשום רווח מהותי מהעסקה אך במהלך השנים 2014-2007 בהם החזיקה בבניין, היא רשמה רווחים מצטברים בהיקף של כ-25 מיליון שקל כתוצאה מעליית ערכו של הבניין.

 

בתחילת החודש דיווחה אלקטרה, כי השלימה עסקה למכירת מניותיה (62%) בבניין משרדים בצפון הארץ וכאמור קודם לכן דיווחה החברה על הסכם למכירת חלקה (25%) במגדל אלקטרה בתל אביב לקבוצת אמפא תמורת כ-300 מיליון שקל.

 

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "מימוש בית קודאק עתה הוא חלק מתכניתנו האסטרטגית, שאותה אנו מיישמים בשנתיים האחרונות, למימוש נכסים לצורך שיפור נזילותה ויחסיה הפיננסיים של החברה והורדת המינוף הפיננסי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x