$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

כלל ביטוח תצטרף לאמפא ברכישת 50% מבניין אלקטרה

חברת הביטוח תרכוש כ־30% ממניות הבניין תמורת כ־400 מיליון שקל. אחזקותיה של אמפא בבניין יגדלו לכ־70%

גולן חזני 08:2111.08.14

כלל ביטוח תצטרף לחברת אמפא בעסקת רכישת 50% ממגדל אלקטרה בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". העסקה מחכה לאישור של ועדות ההשקעה בכלל וצפויה להיסגר בתוך כמה שבועות. חברת הביטוח, המנוהלת על ידי איזי כהן, לא תצרף גוף נוסף להשקעה וצפויה לרכוש כ־30% ממניות הבניין תמורת כ־400 מיליון שקל.

 

בסוף נובמבר עדכנו החברות אלקטרה ואלקטרה נדל"ן, המשתייכות לקבוצת אלקו של גרשון זלקינד, כי בכוונתן למכור את חלקן במגדל המשרדים (25% כל אחת) תמורת 605 מיליון שקל, בדומה לשווי הנכס בספרים. ביתרת ה־50% מהנכס, הממוקם ברחוב יגאל אלון סמוך למגדלי עזריאלי, מחזיקה אמפא, שבבעלות משפחות נקש ושלומי פוגל. המו"מ עם אמפא, שתשקיע ברכישת המניות כ־200 מיליון שקל, הושלם. בסוף התהליך יעמוד חלקה של אמפא במגדל אלקטרה על כ־70%.

 

מגדל אלקטרה מגדל אלקטרה צילום: יסקי מור וסיוון

 

כלל תופסת את מקומן של פסגות ועמיתים שבחנו את העסקה, אבל החליטו שלא להצטרף. מגדל אלקטרה מתנשא לגובה של 45 קומות, מאוכלס ב־97% ומניב הכנסה שנתית של קרוב ל־90 מיליון שקל. בנייתו של המגדל הסתיימה ב־2011, והוא מוערך כיום בשווי של 1.2 מיליארד שקל. מכירת מחצית מהנכס נעשית כצעד נוסף של אלקטרה נדל"ן לשיפור מצבה הפיננסי ולעמידה בהתחייבויותיה. החברה נדרשת לפרוע הלוואה שלקחה בתחילת 2014 למימון חלקה בנכס, בהיקף של 178.5 מיליון שקל.

 

אלקטרה נדל"ן התמודדה עם פירעון חוב של 300 מיליון שקל בסוף 2013, שבעקבותיו יצאה למסע מימושים. כפי שנחשף ב"כלכליסט", אלקטרה נדל"ן ושותפותיה בפרויקט אלקטרה סיטי מכרו לאיש העסקים אבי שחר את מלוא זכויותיהן בחניון התת־קרקעי במגדל המשרדים ברחוב הרכבת בתל אביב תמורת 30 מיליון שקל.

 

הגופים המוסדיים המקומיים מרחיבים בשנים האחרונות את השקעותיהם בתחום הנדל"ן המניב בחו"ל ובישראל, בעסקאות שהתשואה בהן נעה בדרך כלל סביב 8%. זאת כשברקע סביבת ריבית נמוכה ותנאי שוק המקשים על השגת תשואות דומות באפיקי ההשקעה המסורתיים.

 

כלל ביטוח התמקדה בשנים האחרונות בהרחבת פורטפוליו הנדל"ן שלה בחו"ל ואף מינתה את תמיר קזז למנהל הפעילות בניו יורק תוך כדי פתיחת משרד שם, אולם במקביל אינה זונחת את ההשקעה בנדל"ן ישראלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x