$
חדשות נדל

הדייר שארגן את הפרויקט לפינוי בינוי הפך לסרבן ויאבד את דירתו

רחל ואליעזר בן הרוש היו הרוח החיה מאחורי הפרויקט ברחוב בית אל בת"א והחתימו בו כ-100 דיירים, אבל כשהגיעה העת לחתום הם החלו להערים קשיים על היזם. ביהמ"ש מינה כונס נכסים שימכור את דירתם

דותן לוי 19:2810.11.14

רשויות החוק הציגו השבוע אפס סובלנות לסרבנות פינוי בינוי בפרויקט בתל אביב וציוו למנות את עו"ד טל בננסון, אשר ייצג את הדיירים בפרויקט, ככונס נכסים לצורך מכירת דירתו של הסרבן והשבת החוב כפי שנקבע בפסק הדין לצורך תשלום לתובעים.

 

 

מדובר בבניין שבו 30 יח"ד שהינו חלק מפרויקט פינוי בינוי רחב היקף, ברחוב בית אל שבשכונת נוה שרת בתל אביב. הפרויקט כולו כולל הריסה של 368 יחידות דיור ב-21 בניינים ובניה של 875 יח"ד ב-19 בניינים חדשים. התוכנית מחלקת את המתחם ל-3 מתחמי משנה, כאשר מתחם א' שאושר כולל הריסה של 120 יח"ד ובניה של 313 יח"ד תחתם.

 

הריסת המתחם הראשון בפרויקט פינוי בינוי בנווה שרת. בתי המשפט מפגינים אפס סובלנות כלפי דיירים סרבנים הריסת המתחם הראשון בפרויקט פינוי בינוי בנווה שרת. בתי המשפט מפגינים אפס סובלנות כלפי דיירים סרבנים צילום: אוראל כהן

 

הנתבעים - רחל ואליעזר בן הרוש אשר מחזיקים בשתי דירות להשקעה במתחם בשטח של 49 מ"ר כל אחת היו הרוח החיה מאחורי הפרויקט, החתימו בו כ-100 דיירים, עד שהגיע העת לחתום בעצמם אז הערימו קשיים על היזם ודרשו ממנו 300 אלף דולר כתנאי לחתימה על ההסכם. בעקבות דרישתם, נעצר הפרויקט לתקופה של כשנתיים.

 

שכניהם לפרויקט בני הזוג אליהו וצילה רחום תבעו אותם על סכום של 850 אלף שקל, המגלם את ההפרש שבין שווי דירתם לבין שוויה המוערך של הדירה לאחר ביצוע הפרויקט. באוקטובר 2013 בית משפט השלום בתל אביב פסק כי על בני הזוג בן הרוש לשלם להם את מלוא הסכום ובנוסף פיצוי של כ-75 אלף שקל והוצאות משפט כך שהסכום המלא לפיצוי עמד על כמיליון שקל.

 

מאז שניתן פסק הדין בני הזוג ערערו על ההחלטה, אך לא קיימו את פסק הדין ולא העבירו את הכסף לשכנים, ובעקבות כך התקבלה ההחלטה הנוכחית למנות כונס נכסים ולמכור את דירתם לטובת השבת החוב לשכנים. ייתכן שבזמן הקרוב הם אף עלולים למצוא עצמם בתסבוכת קשה יותר מאחר ולדברי עו"ד בננסון בימים אלה מתגבשת תביעה של שש משפחות נוספות בבניין נגדם.

 

חשוב לציין, כי בשנים האחרונות בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם נגד דיירים סרבנים ולמעשה כך צמצמו משמעותית את האפשרות של דיירים כאלה לטרפד פרויקטים במסגרת תכנית פינוי בינוי. ברור, כי כעת בעקבות הפסיקה האחרונה ההרתעה של דיירים סרבנים תהיה עוצמתית יותר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x