$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

טדי שגיא הציע יותר מ־100 מיליון שקל לרכישת בית העיתונאים בת"א

שגיא הוא אחד המתמודדים על רכישת המתחם מאגודת העיתונאים שבו ניתן להקים מגדל בן 17 קומות. עוד מתמודדים היזמים דורון אביב, יוסי אברהמי והחברות קנדה ישראל וגינדי החזקות. הליך המכירה יסתיים בעוד חודש

עינת פז-פרנקל 06:4822.09.14

אקרו נדל"ן בבעלותם של צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקובי.

 

 

קבוצת טדי שגיא שבבעלות המיליארדר – חברה פרטית העוסקת בין היתר בפעילות נדל"ן בישראל – הגישה הצעה לרכישת בית העיתונאים (בית סוקולוב) ברחוב קפלן במרכז תל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". זאת, שבועות ספורים לאחר ששגיא רכש קרקע להקמת 100 יחידות דיור בצפון תל אביב ב־80 מיליון שקל.

טדי שגיא טדי שגיא

 

גם נתנאל גרופ, שבשליטת משפחת נתנאל, מתמודדת בהתמחרות על רכישת בית העיתונאים.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי נוסף לשגיא מתמודדים כמה יזמים וחברות על המתחם ובהם דורון אביב, יוסי אברהמי, קנדה ישראל של אסי טוכמאייר וברק רוזן, חברת יובלים שבבעלות איציק ברוך, גינדי החזקות, אקרו נדל"ן אקרו נדל"ן בבעלותם של צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקובי, וחברת העיר החדשה שבשליטת דרור הלוי - שככל הנראה מעוניינת להיכנס למיזם עם הפניקס, שמקימה איתה פרויקט מגורים ברחוב אבן גבירול בעיר. בית הסופר הצמוד לבית העיתונאים הוא בבעלות העיר החדשה, שרכשה אותו בכ־30 מיליון שקל לפני כשנה.

 

זכויות הבנייה במתחם בית העיתונאים כוללות כיום 95 יחידות דיור וכן שטחי מסחר ומשרדים. ההערכות הן שהיזם הזוכה יפנה לוועדה המקומית לתכנון בתל אביב כדי להגדיל את זכויות הבנייה. את ההצעות הגישו בימים האחרונים היזמים לאגודת העיתונאים, שהיא בעלת הנכס, והן נעות בין100 ל־120 מיליון שקל. בשלב הסופי של סינון ההצעות צפויים הסכומים להגיע ל־140–150 מיליון שקל, במסגרת התמחרות.

 

לפני כארבעה חודשים החליטה האסיפה הכללית של אגודת העיתונאים בתל אביב למכור את מתחם בית סוקולוב ליזם פרטי. ועדה מיוחדת של האגודה פרסמה באוגוסט הזמנה לקבלת הצעות מיזמים המעוניינים לרכוש את זכויות הבנייה במגרש. הליך המכירה צפוי להסתיים בעוד כחודש. המתחם, המשתרע על פני כ־3.7 דונם בצומת הרחובות קפלן ואבן גבירול במרכז העיר, כולל זכויות בנייה בהיקף של כ־14 אלף מ"ר. התב"ע (תוכנית בניין עיר) במקום מעניקה זכויות בנייה למגדל מגורים בן 17 קומות, וזאת נוסף לשטחי מסחר ושטחי חניה.

 

באגודה מתכוונים לשמור לעצמם שטחי משרדים גם במבנה החדש. עם השטחים שייהרסו במסגרת המהלך ניתן למנות את משרדי לשכת העיתונות הממשלתית, משרדי דובר צה"ל שפועלים במתחם וכן מסעדה הממוקמת בחצר המבנה. תקופת החכירה על בית סוקולוב הסתיימה ב־1999, ומאז מחזיקה בו האגודה בסטטוס של "מחזיקים ללא חוזה", וחייבת סכום שנאמד בכמה עשרות מיליוני שקלים לרשות מקרקעי ישראל עבור דמי חכירה שלא שולמו. בימים אלה מצויה אגודת העיתונאים בהליכים מול רמ"י כדי להגיע להסדר על גובה החוב. יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב רותם אברוצקי אמר: "אנחנו בתהליך של למידה וסינון ההצעות". היזמים סירבו להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x