$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

טדי שגיא רוכש שתי חברות פרסום במובייל תמורת כ-15 מיליון דולר

החברות Ajillion Max ו-Definiti Media יתמזגו בפעילותה של קרוסריידר שנרכשה על ידי שגיא ב-2012. הרכישה תסייע לשגיא בפילוח משתמשים בתחומי ההימורים באינטרנט והמסחר במט"ח, בהם הוא פעיל

אסף גלעד 07:2318.05.14

עסקה כל-ישראלית בענף הפרסום במובייל: קרוסריידר, חברת הטכנולוגיה של טדי שגיא שמפתחת תוכנות עזר לדפדפנים, רוכשת שני סטארט-אפים ישראליים שפיתחו מערכות פרסום למובייל: Ajillion Max ו-Definiti Media. שתי החברות מכסות תחומים שונים בעולם הפרסום במובייל, ושייכות שתיהן למייסדים גלעד הלרמן (51%) ואיתי רז (49%).

 

החברות סירבו לנקוב במספרים, אך לפי הערכות בענף היקף העסקה עומד על 10–15 מיליון דולר. הסכום יועבר להלרמן ורז, שמימנו את החברות מכספם, הלרמן (43) שימש בעברו כסמנכ"ל הטכנולוגיות של רשת הפרסום הישראלית DMG, שנקראה בעבר DSNR. רז (39) שימש כיועץ לתחום הפרסום המקוון, ובמרוצת השנתיים וחצי האחרונות הקימו הלרמן ורז את החברות בכדי להמיר את הטכנולוגיות שהכירו בעידן ה-PC לעולם המובייל של ימינו.

 

עובדי החברות והמייסדים (יושבים במרכז) עובדי החברות והמייסדים (יושבים במרכז) צילום: עמית שעל

 

שתי החברות מתל אביב, אג'יליון ודפיניטי מדיה, מעסיקות יחד 20 עובדים, שיעברו לעבוד כעת עבור קרוסריידר המנוהלת על ידי קובי מנחמי. לאחר שתושלם הרכישה, תהפוך קרוסריידר לאחת מחברות הטכנולוגיה לפרסום במובייל הגדולות בישראל, עם 80 עובדים הפרוסים על פני משרדי המו"פ ברחוב אלנבי בתל אביב, משרדים בקפריסין, אוקראינה וברומניה. בכוונתה להתחרות בענקיות פרסום מקוון כגון אפנקסוס ורוקט פיול ולספק למפרסמים ולבעלי אפליקציות מידע רב יותר שיסייע להם להתאים טוב יותר בין הפרסומת למאפייני המשתמש.

 

מיליארדי צפיות במודעות בכל יום

 

Ajillion MAX, חברה ישראלית שנוסדה רק בשנה שעברה כוללת חליפה של טכנולוגיות למפרסמים, סוכנויות פרסום, רשתות פרסום וחברות מונטיזציה למובייל המשווקת לרשתות פרסום כ-white label, כלומר תחת המותג של הלקוח שרכש את שירותיה. היא מספקת להן ארבע טכנולוגית עיקריות: מנוע פרסום למובייל (ad server) המאפשר לנהל קמפיינים של מפרסמים ולהציע פרסומות לבעלי אפליקציות ואתרי מובייל; בורסה המתווכת בין מפרסמים לשטחי פרסום (ad exchange) ובין רשתות פרסום לבין עצמן; מערכת המקשרת לפלטפורמות שיווק ופרסום (DSP) כמו מערכת ההודעות בדחיפה Airpush או בורסת הפרסום בזמן אמת של Smaato; ושירות אחזור ומעקב אחר קליקים בכדי לפלח טוב יותר את דפוס המשתמשים שמקליקים יותר על מודעות וכן לאתר את המקור להקלקות.

 

גלעד הלרמן ואיתי רז גלעד הלרמן ואיתי רז צילום: עמית שעל

 

החברה מעסיקה 13 עובדים במשרדים בתל אביב, ומשרתת 100 לקוחות החושפים אותה לכ-2 מיליארד חשיפות של מודעות מדי יום. בין לקוחותיה: חברות התקנות התוכנות החינמיות איירון סורס ואייבריו, בכלל זה רשת הפרסום שלה RevenueHits; רשתות הפרסום הישראליות מרימדיה, סופרסוניק אדס ו- Ybrant, חברת הפרסום למובייל אינראקטיב, סוכנות הפרסום מקאן אריקסון ושורה של חברות זרות כגון מדיה שייקרס ורוקט מדיה.

 

החברה השניה של גלעד הלרמן ואיתי רז שנרכשת במסגרת העסקה, Definiti Media, פיתחה טכנולוגיה המשלימה את אג'יליון. פעילותה גדולה מזו של אג'יליון, לפי ההערכה, והיא ממתמקדת ברשת פרסום מפולח למובייל לעולם פרסום מבוסס התוצאות (CPA), כלומר פרסום שבו המפרסם משלם רק על פעולות שביצע המשתמש בעקבות ההקלקה, ללא קשר למספר החשיפות. פרסום מסוג זה מתאים בדרך כלל לחברות ביטוח, תיירות או תוכנה, כמו גם חברות בתחום התוכנות החינמיות, הפורקס וההימורים. היא מתמחה גם בפילוח מדויק יותר של פרסום במובייל באמצעות שילוב של רשתות פרסום אחרות.

 

החיבור עם טדי

 

קרוסריידר (Crossrider) שנמכרה לפני שנה וחצי למרקט של טדי שגיא תמורת 37 מיליון דולר, הפכה עם הזמן להתגלמותה של מרקט ולפעילותה היחידה. החברה שהוקמה על ידי קובי מנחמי ושמואל אחדות החלה את דרכה בתור פלטפורמה טכנולוגית לבניית תוספים לדפדפן (extensions) ועם הזמן הוסיפה שירותים נוספים שהיא מספקת למפתחי התוספים והאפליקציות. עם הזמן היא הוסיפה יכולות בינה עסקית (BI) שמספקת פילוח מדויק יותר על משתמשים ומציעה אפשרויות פיתוח שונות בהתאם להעדפות המשתמשים.

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: אוראל כהן

 

פילוח לדוגמא יכול להיות "משתמש שגולש באפליקציית השקעות בבורסה ובאפליקצית ספורט הוא ככל הנראה גבר שמרוויח שכר ממוצע ומעלה". בהמשך, סיפקה קרוסריידר יכולות מונטיזציה על ידי חיבור האפלקציות והתוספים לספקיות טכנולגיות נון-סרץ' , כלומר טכנולוגיות של השוואת מחירים וקופונים כמו דיל פליי, ג'ולי וולט וסופר פיש הישראליות.

 

כיום מספקת קרוסריידר את כל השירותים האלה לכ-30 אלף מפתחי אפליקציות ובתי תוכנה המביאים לה טראפיק של 100 מיליון משתמשים פעילים בחודש. בכך מתכוונת קרוסריידר להגביר את כמות החשיפות שהיא יודעת לנתח, כיום היא יכולה לנתח תנועה של 1.5 מיליארד חשיפות ביום ולהסיק מהן תובנות עסקיות. כך היא מקווה להגביר את יכולתיה להציע למפרסמים ולמפתחי אפליקציות מידע רב ומפולח יותר על סגמנטים של משתמשים, כמו גם פתרונות של בורסת פרסום ומונטיזציה. בסיכומו של דבר מכוונת את עצמה קרוסריידר להיות ספקית נתונים ובינה עסקית על פרסום ומונטיזציה במובייל ולהתחרות בענקיות פרסום מקוון, כמו רוקט פיול האמריקאית, למשל.

 

החיבור לקרוסריידר ולרשת החברות שהיא רוכשת יאפשר לטדי שגיא, בעל אימפריית ההימורים המקוונים פלייטק, ומרקטס העוסקת במסחר במט"ח, יכולות פילוח משתמשים טובה יותר ומידע ותובנות עסקיות על מאפייני והתנהגות המשתמשים בתחום ההימורים המקוונים והמסחר במט"ח. ניתן יהיה להציע למשתמשים פרסומות של תוכנות ואפליקציות של משחקי הימורים. כבר כיום מספקת קרוסריידר שירותי פרסום לחברות הימורים מקוונים ומשחקים כמו וויליאם היל, לה ברוקס, בטפייר וקזינו.קום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x