שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הערכות: קבוצת "באמונה" הדתית-חילונית תזכה במתחם הגדול בחריש

על פי חברות שניגשו למכרזים, ההצעה של "באמונה" היתה הגבוהה ביותר למתחם - כ-70 אלף שקל עבור קרקע ליחידת דיור; "ועד הדיור" החרדית צפויה לזכות ביתר שלושת המתחמים הגדולים

דותן לוי 12:4512.11.12

מסתמן כי קבוצת "באמונה" היא הזוכה במתחם המגורים הגדול ביותר במכרז של חריש, כך עולה מדיווח של מארגני הקבוצות והיזמים אשר נכחו בעת הגשת ההצעות למכרז בעיר שהסתיים היום (ב').  

מדיווח החברות אשר ניגשו למכרזים עולה כי ההצעה של "באמונה" היתה הגבוהה ביותר למתחם, הכולל 630 יחידות דיור, ועמדה על מחיר של כ-70 אלף שקל (כולל מע"מ) עבור קרקע ליחידת דיור. הקבוצה, המורכבת מדתיים לאומיים וחילונים, כוללת את הקבוצות "נאות חנן" ו"בית וגן" שהוקמו על ידי "באמונה" ואת "חריש שלנו" של היזם הירושלמי אסף חוברה. בנוסף למתחם הגדול הוגשה הצעה דומה למתחם קטן יותר שכלל 60 אלף יחידות דיור ובמחיר דומה.

 

תוצאות האמת של המכרזים יתפרסמו רק בעוד כשבועיים, וכל ההערכות והדיווחים אשר נמסרו על ידי החברות, העמותות וגורמים המקורבים להן, לא אושרו עדיין.

 

חריש. 70 אלף שקל עבור קרקע ליחידת דיור חריש. 70 אלף שקל עבור קרקע ליחידת דיור צילום: אלעד גרשגורן

 

העמותות החרדיות הפתיעו

 

העמותות החרדיות המאוגדות תחת "ועד הדיור" בהובלת מרדכי קרליץ, אברהם להב, הרב מאיר פורוש ואחרים זכו ככל הנראה בשלושת המתחמים הגדולים לאחר שהגישו הצעה של 43 אלף שקל. מדובר במתחמים של כ-500 יחידות דיור כל אחד שהיו יעד מרכזי של העמותות החרדיות מתוך הנחה שזכייה במתחמים הללו תקבע את צביון הישוב. "ועד הדיור" התמודד גם על מתחם נוסף של כ-200 יחידות דיור וככל הנראה גבר על חברת דונה, אשר על פי דיווחים הגישה הצעה בגובה של 30 אלף שקל.

 

ההצעות של העמותות החרדיות הפתיעו: בשלבים שקדמו למכרז העריכו ראשי העמותות את מחיר הקרקע ליחידת דיור בכ-20-10 אלף שקל, אך ככל שגברה התחרות הבינו כי על מנת להתמודד בצורה שקולה במכרזים יהיה עליהם להעלות משמעותית את מחיר הקרקע גם במחיר של עלייה במחירי הדירות. גורם המקורב לעמותות החרדיות סיפר: "לא רצינו להגיע למחירים הללו, אבל מתוך הכרה מפוקחת של המציאות ראינו שהמחירים יהיו גבוהים יותר והעלינו את המחיר. ההימור שלנו היה נכון, אבל זה ייקר את הדירות. בתחילה הערכנו כי המחיר שנציע יעמוד על כ-30-20 אלף שקל, ולכן כעת מחיר של דירת 3 חדרים יעלה ל-550 אלף שקל ומחירה של דירת 4 חדרים יעבור את ה-600 אלף שקל", אמר הגורם.

 

יריד שיווק דירות בחריש לחרדים. העמותות החרדיות הגישו הצעות גבוהות מהצפוי יריד שיווק דירות בחריש לחרדים. העמותות החרדיות הגישו הצעות גבוהות מהצפוי צילום: אוראל כהן

 

מהדיווח מסתמן כי הקבוצה המשותפת ל"חריש הירוקה", שהוביל חמי בר אור, ול"מנהל המגורים", שבראשה עמדו מוטי

פלד ויאיר מורט, פספסה את הזכייה באחד המתחמים הגדולים כיוון שהגישה הצעה של 42 אלף שקל כולל מע"מ הנמוכה ב-1,000 שקל בלבד מההצעות של העמותות החרדיות. 

 

המתמודדים מהמגזר הערבי לא הצליחו לגייס היקפים משמעותיים של רוכשים והתמודדו באמצעות יזם שהגיש עבורם הצעה על מתחם של 100 יחידות דיור בלבד. 

 

מבין החברות הגדולות שיכון ובינוי, שנציגיה נכחו בסיור הקבלנים, החליטה שלא להתמודד במכרז וגם באפריקה ישראל בחרו שלא להתמודד. גורם המקורב לחברה אמר כי החשש העיקרי היה חוסר הוודאות הנוגע לאופי הפיתוח העתידי של העיר. מנגד, על פי הדיווח בחרה חברת אשדר להתמודד בשיתוף עם קבוצת "נוף חריש" המורכבת מדתיים לאומיים וחילוניים. החברה ניסתה להתמודד על המתחם הגדול, אך על פי הערכות הגישה הצעה נמוכה יותר.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x