$
חדשות נדל"ן

"אין ספק שחריש לא תהיה עיר לחרדים בלבד"

כך לדברי רונן וויל, מנהל השיווק של חברת "באמונה", המשווקת נדל"ן למגזר הדתי-לאומי; אחד מראשי "חריש שלנו" החילונית: "בתנאי המכרז לא נכתב לחרדים בלבד"; מתוך 350 משפחות שנרשמו - 150 חילוניות

שי פאוזנר 14:3314.10.12

עתיד אופיה של העיר חריש - המתוכננת לקום בוואדי ערה - לוט בערפל. לאחר שנים של מאבקים על אופייה של העיר החדשה ולאחר פרסום המכרזים למכירת הקרקע של המדינה ביישוב שיהפוך לעיר, לפני כחודש וחצי, הסיכוי שהיא אכן תהיה עיר חרדית נמוך. לדברי רונן וויל, מנהל השיווק של "באמונה" שמתמחה בשיווק נדל"ן למגזר הדתי-לאומי: "אין ספק שחריש לא תהיה עיר לחרדים בלבד". לדבריו, קצב ההרשמה גדול יותר מהציפיות של החברה.

 

ישראל אביטל, חילוני תושב רמת גן ומראשי קבוצת "חריש שלנו" החילונית אומר, כי אין לו חשש להיות מיעוט חילוני בעיר חרדית. "אנשים צריכים להבין שבתנאי המכרז לא נכתב לחרדים בלבד ולכן אין שום סיבה שחריש תהיה חרדית. חשוב להבין שכוח הקנייה של הציבור החילוני גדול לאין שיעור מכוח הקנייה של הציבור החרדי, אלא שכוח הארגון שלהם טוב יותר ולכן, חברנו אל 'באמונה' שכבר ניהלה פרויקטים נדל"ניים גדולים בעבר, ויחד אנו פועלים למימוש פוטנציאל כוח הקנייה החילוני בחריש", אומר אביטל.

 

350 נרשמים

 

חברת באמונה מדווחת כי לפרויקט "נאות חנן" שאותו היא מתכוונת להקים בחריש נרשמו עד כה למעלה מ-200 משפחות ששילמו מאות שקלים כדמי הרשמה בעוד אלפים רבים מביעים עניין בשכונה ושוקלים להצטרף. בנוסף, קבוצת "חריש שלנו" המשווקת יחידות דיור בחריש לציבור החילוני ומנוהלת גם היא על ידי 'באמונה' מדווחת כי עד כה נרשמו למעלה מ-150 משפחות לפרויקט ולמעלה מ-1,500 איש הביעו עניין להצטרף ולעבור לחריש. החברה מסרה כי המחירים בשני הפרויקטים יתחילו ב-590 אלף שקל לדירה של שלושה חדרים ובכ-660 אלף לדירת 4 חדרים.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", יזמים בשוק הדיור החרדי הזהירו לאחר פרסום המכרזים, כי התחרות בעיר תביא בסופו של דבר לעליית מחירי הדירות מעבר למה שציפו ראשי קבוצות הרכישה החרדיות המתוכננות לרכוש קרקעות בעיר. במהלך הקיץ שיווקו מארגני קבוצות רכישה במגזר דירות שלושה חדרים במחירים שמתחילים בפחות מ-500 אלף שקל. מחיר, שלפי ההערכות הללו איננו ריאלי.

 

טקס הקמת העיר חריש בנוכחות שר השיכון אריאל אטיאס טקס הקמת העיר חריש בנוכחות שר השיכון אריאל אטיאס צילום: ששון תירם

 

חברת "באמונה" מציעה דירות בחריש שאמורות לקום בשני מתחמים, כל אחד מהם בן כ-150 יחידות דיור, שישווקו לציבור הדתי-לאומי. הדירות תוכננו באופן שיתאימו למספר הנפשות הרב במשפחה. שטח דירת שלושה חדרים יעמוד ע כ-85 מ"ר, שטח דירת 4 חדרים יעמוד על כ-105 מ"ר, שטח דירת 5 חדרים יעמוד על כ-120 מ"ר, שטח דירת 6 חדרים יעמוד על כ-140 מ"ר.

 

כל דירה (של 4-3 חדרים) מאושרת מראש במסגרת תוכנית בניין העיר להרחבה ל-110 מ"ר (5 חדרים). לכל יח"ד מרפסת סוכה ומחסן. במתחמים יוצעו גם דירות גן וגג.

 

וויל מוסיף, "בכל יום פונים אלינו עשרות אנשים מכל רחבי הארץ שחושבים להצטרף ולנצל את ההזדמנות החד פעמית שנקרתה בפניהם לקנות דירה חדשה במחיר חסר תקדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x