שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מאבק צרכני, גרסת החרדים: הרבנים יקבעו מחירי הדירות בחריש

בירושלים ובני ברק פורסמו פשקווילים הקוראים לציבור החרדי שלא לקנות דירות בעיר הנבנית מעל למחירים שיקבעו הרבנים; ככל הנראה מדובר בתקרה של 530 אלף שקל לדירת 3 חדרים ושל 610 אלף שקל לדירת 4 חדרים

תומר אביטל 11:4708.11.12

בעוד שהציבור החילוני מנסה לקושש אחר משכנתאות, בציבור החרדי מצאו פיתרון למחירי הדירות הגואים: חרם חדש נגד קבלנים שיעלו מחירים בעיר חריש. רבנים הם אלו שיקבעו את מחירי הדירות.  

 

התוכניות לבניית העיר העתידית פורסמו רק לפני חודשים ספורים ע"י משרד השיכון, והסערה שנוצרה סביב הכוונה להקצות את העיר הזו בעיקר לאוכלוסיה החרדית, הגיעה לשיאה בסוף השבוע האחרון כאשר קבוצות רכישה חילוניות הודיעו כי יתאגדו ויתמודדו יחד במכרז בגוף מאוחד.

 

פשקווילים בירושלים נגד הקבלנים שמעלים מחירים פשקווילים בירושלים נגד הקבלנים שמעלים מחירים

 

המידע על פסקי הרבנים הצפויים מופיע בימים האחרונים בלוחות המודעות הפזורים ברחבי ירושלים ובני ברק, שם פורסמו מודעות (פשקווילים) הקוראות לציבור החרדי שלא לקנות דירות בחריש מעל למחירים שייקבעו ע"י הרבנים. החרדים, כך על פי המודעות, לא ישלמו כל מחיר שיידרש על דירה בחריש. יתרה מזו, עסקניהם כבר קבעו את מחיר התקרה של דירה - ממנו לא יעלו.

 


 

המחירים שפורסמו קובעים תקרה של 530 אלף שקל לדירת 3 חדרים ו-610 אלף שקל לדירת 4  חדרים.

 

הח"כ לשעבר הרב מאיר פרוש, המכהן כיו"ר מרכז "אגודת ישראל" וכראש ועדת הדיור החסידית, אומר כי חריש היא פתרון למצוקת הדיור הקשה שיש בציבור הכללי בישראל ובמגזר החרדי ולא כאמצעי רווחי נוסף למשקיעים. "הרבנים שלנו יקבעו ויורו לציבור כמה לשלם על הדירה בחריש, הציבור החרדי פשוט לא יקנה דירות במחירים גבוהים יותר מאלו שייקבעו ע"י הרבנים", אמר פרוש.

 

גורם נוסף במגזר אומר ל"כלכליסט": "מי שחשב להשקיע בחריש ולמכור בעוד כמה שנים במחיר יקר יותר לחרדים, שישכח מזה. בימים הקרובים יתפרסם מכתב מגדולי הרבנים שיקבעו בצורה חד משמעית לא לקנות דירות בחריש במחירים הגבוהים מאלו שייקבעו ע"י העמותות שמנהלות את הרישום לחריש".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x