סגור

רד האט מעבירה את משרדיה לאינפיניטי פארק

לכלכליסט נודע כי ספקית הקוד הפתוח תשכור במגדל החדש שיוקם במתחם ברעננה 4 קומות בסכום של 75 מיליון שקל לתקופה של עשר שנים

חברת רד האט (Red Hat), ספקית הקוד הפתוח הבינלאומית, חתמה על עסקת שכירות ברעננה בהיקף של כ־75 מיליון שקל לתקופה של עשר שנים, כך נודע ל"כלכליסט". הסכם השכירות הוא לארבע קומות המשתרעות על פני שטח של כ־8,000 מ"ר במגדל החדש שיוקם בפרויקט אינפינטי פארק, שבבעלות החברות ריט 1 וס.ע.ן זהב. על פי ההערכות, החברה תשלם דמי שכירות של כ־65 שקל למ"ר ברמת מעטפת, כך שהיא תידרש לבצע השקעה של עשרות שקלים נוספים למ"ר (בהתאם לרמת הגמר).


1 צפייה בגלריה
הדמיית מגדל אינפיניטי פארק רעננה
הדמיית מגדל אינפיניטי פארק רעננה
הדמיית המגדל באינפיניטי פארק
(הדמיה: 3DIVISION)
כיום שוכרת רד האט עבור מרכז הפיתוח שלה שטח של כ־2,500 מ"ר של משרדים במרכז גמלא, הממוקם בחלקה המערבי של רעננה, בסמוך לפארק העירוני, וכן שטח קטן יותר של כמה מאות מ"ר במתחם רומס באזור התעסוקה הצפוני של העיר, כך שהמעבר ישלש את שטח המשרדים שלה, ולכן סביר להניח שילווה בגיוס נוסף של עובדים. כיום מועסקים בחברה 500 עובדים, והמעבר למתחם החדש מתוכנן לתחילת 2023.
אינפיניטי פארק רעננה, בצדה המזרחי של העיר, מעבר לכביש 4, הוא מתחם שמוכר בעיקר כמתחם משרדים, הכולל כיום שני מבנים ומשרת במשך שנים ארוכות את חברת אמדוקס. בעקבות המעבר המתוכנן של אמדוקס לקמפוס חדש באזור התעסוקה הצפוני של רעננה, בכוונת היזמים לבצע שיפוץ כולל למבנים הקיימים וכן להקים מגדל חדש (שנמצא כיום בבנייה) שיתנשא לגובה של 32 קומות.
לאחר סיום הקמת המגדל יכלול הפארק 150 אלף מ"ר בשלושה מבנים. מלבד רד האט, שכרו שטחים משמעותיים במגדל גם מיינדספייס, רשת מתחמי העבודה, ששכרה 6,000 מ"ר, ונס טכנולוגיות, ששכרה כ־9,000 מ"ר.
רד האט נכנסה לישראל בשנת 2008 לאחר רכישת חברת קומראנט הישראלית תמורת 107 מיליון דולר. בהמשך, בשנת 2018, נרכשה רד האט על ידי IBM תמורת 34 מיליארד דולר.
העסקה נחתמה באמצעות אורי גזברי, מנהל תחום עסקאות תיווך JLL ISRAEL. את בעלי הנכס ייצגה נטלי מרשל.