סגור

תוכנית בגוש הגדול: מה יהיה שווי הקרקע ליחידת דיור?

הסכום המינימלי להצעה שתאפשר התמחרות על 4.7 דונמים בגוש הגדול בתל אביב הוא 285 מיליון שקל; התוכנית מאפשרת הקמת 128 דירות ו-2,600 מ"ר שטחי מסחר

285 מיליון שקל הם הסכום המינימלי להצעת מחיר שתאפשר כניסה להליך התמחרות לרכישת 4.7 דונמים ב”גוש הגדול” בצפון־מערב תל אביב. ל”כלכליסט” נודע כי אתמול הסתיים השלב הראשון של הליך פירוק שיתוף במגרש שבו 280 בעלי זכויות, והצעת הרכש הגבוהה ביותר הפכה לרף המינימלי לכניסה להתמחרות שתיערך ב־24 החודש במשרדו של כונס הנכסים עו"ד ד"ר שלמה נס.

התוכנית התקפה למגרש, שממוקם מזרחית לשטח שבו פעל שדה דב, מאפשרת בניית 128 דירות וכן 2,600 מ”ר שטחי מסחר. מחיר המינימום משקף שווי של כ־2.2 מיליון שקל לדירה. ההערכות הן כי בעלי המגרש החדשים יוכלו לקדם תוכנית שתגדיל את זכויות הבנייה, וייתכן שהמחיר שהוצע כבר משקף זאת.
המגרש נוצר לפני 25 שנה לאחר שקובצו בו בעלי זכויות בגוש הגדול שלא השכילו להצטרף לבעלי זכויות אחרים שכבר בנו בניינים. הליך הפירוק מתנהל מ־2014, ומובילה אותו נתנאל גרופ, שרכשה מעט מהזכויות, וסביר כי הגישה ועוד תגיש הצעות לרכישת המגרש. גורמים המעורים בשטח אומרים כי גם קבוצת חג'ג' הקימה קבוצת רכישה כדי להתמודד במכרז. יש הערכות כי גם רמי שבירו יתמודד על המגרש.
עו"ד עמי בן־יעקב, ממשרד בן־יעקב, מייצג את הקבוצה הגדולה ביותר של בעלי הזכויות במגרש. “קבוצה קטנה מבין בעלי הזכויות בחרה, מסיבות שלה, להתנגד לתהליך וכך הגענו לכינוס נכסים ומכירה”, אמר. “המחיר המוצע למגרש משקף את הפוטנציאל העצום הטמון בו, ואנו מקווים שיסייע, ולו במעט, לפצות על התמשכות ההליכים ועוגמת הנפש לבעלי הזכויות".

1 צפייה בגלריה
עו"ד עמי בן יעקב
עו"ד עמי בן יעקב
עו"ד עמי בן יעקב
(צילום: תמר מצפי)