סגור
מרק צוקרברג ופרסיליה צ'אן
מרק צוקרברג ופרסיליה צ'אן (צילום: גטי)

צוקרברג ואשתו מכרו את הבית בסן פרנסיסקו – בעסקה היקרה בעיר ב-2022

מייסד פייסבוק ואשתו פריסיליה מכרו את אחד הבתים שלהם בעיר ב-31 מיליון דולר לאחר שרכשו אותו ב-2012 ב-10 מיליון דולר. בחודש מאי הוצע למכירה הבית בעמק הסיליקון שבו נוסדה פייסבוק, אולם כעת הוא מוצע להשכרה

מארק צוקרברג ואשתו פריסיליה צ'אן מכרו את אחד הבתים שלהם בסן פרנסיסקו עבור 31 מיליון דולר, כך לפי דיווח באתר mansionglobal. נציגים של המשפחה אישרו את דבר המכירה.
העסקה מייצגת את המכירה היקרה ביותר עד כה השנה בסן פרנסיסקו. הבית המדובר כולל 4 קומות, הוא נבנה ב-1928 ובגודל 686 מ"ר. לבית יש 4 חדרי שינה ו-4 חדרי רחצה והוא שוכן בקצה שכונת דולורס בעיר. לפי הדיווח, המכירה נסגרה בתחילת החודש.
צוקרברג (38), מנכ"ל מטא ומייסד פייסבוק וצ'אן (37) רכשו את הבית ב-2012 עבור קצת פחות מ-10 מיליון דולר באמצעות חברה בע"מ שבסיסה בקליפורניה בשם SFRP. הקונה הוא גם חברה בע"מ מדלוואר, לא נחשפו פרטים נוספים על זהות הקנה מלבד שמייקל גורדון, דירקטור בפירמת עורכי הדין גורדון, פורנריס ומאמרלה בווילמינגטון המתמחה בקרנות נאמנות ותכנון ירושות, רשום כאיש הקשר של החברה בע"מ. הוא לא ענה לבקשה לקבלת תגובה.
1 צפייה בגלריה
הבית שמכר מרק צוקרברג סן פרנסיסקו
הבית שמכר מרק צוקרברג סן פרנסיסקו
הבית שמכר מרק צוקרברג בסן פרנסיסקו
(צילום: Google Maps)

כשבני הזוג רכשו את הבית לפני עשור הוא היה קטן ב-167 מ"ר, אך בכל זאת מחיר הרכישה היה הגבוה ביותר עבור האזור באותה תקופה. הם ערכו שיפוץ נרחב בנכס שגרר תלונות מרובות מצד השכנים, בעיקר על האבק והרעש. ב-2016 פורסם כי השכנים גם מתלוננים שצוותי האבטחה של צוקרברג תופסים יותר מדי מקומות חנייה ברחוב.
בשנים האחרונות מתמקדים צוקרברג וצ'אן בהרחבת השטח שלהם בהוואי. לפי הדיווחים, הם מחזיקים ביותר מ-5,260 דונם של קרקעות באי קוואי בהוואי, זאת לאחר שבמרץ האחרון רכשו עוד קרוב ל-2,430 דונם עבור 53 מיליון דולר. צוקרברג רכש גם ב-2019 שני בתים צמודים על גדת נהר טאהו.
בחודש מאי הוצע למכירה הבית בעמק הסיליקון שבו צוקרברג ושאר מייסדי פייסבוק השיקו לראשונה את פלטפורמת המדיה החברתית. המחיר המבוקש עמד על 5.3 מיליון דולר. אולם, בתוך שבועות ספורים המחיר ירד למתחת ל-5 מיליון דולר. הבית כבר לא מוצע למכירה אלא רק להשכרה עבור 11 אלף דולר בחודש.