סגור
למכירה הבית של פרדי מרקיורי בקנסינגטון לונדון Garden Lodge
יוצא לשוק: הבית של פרדי מרקיורי בקזינגטון בלונדון (צילום: Knight Frank)

מעונו של פרדי מרקורי בלונדון יוצא לשוק - המחיר המבוקש עומד על 38 מיליון דולר

המוכרת היא ארוסתו לשעבר, חברתו הקרובה של מרקורי, מרי אוסטין, שירשה את הבית וגרה בו מאז מותו ב-1991. "זה היה הבית שלי בשם בלבד, זה תמיד יהיה הבית שלו, החזון שלו". הנכס כולל 8 חדרי שינה, ואולפן ששימש את סולן קווין

בית בלונדון שהיה בבעלותו של פרדי מרקורי מוצע למכירה ב-30 מיליון פאונד (38 מיליון דולר). המוכרת היא ארוסתו לשעבר וחברתו הקרובה לאורך שנים של סולן קווין, מרי אוסטין. רק לפני כחמישה חודשים גייסה אוסטין מעל 50 מיליון דולר ממכירת חפצים אישיים שלו.
הבית, גארדן לודג' שוכן בשכונת קנזינגטון בבירה. הוא נבנה בתחילת המאה ה-20, ומרקורי רכש אותו ב-1980 עבור 500 אלף פאונד. אוסטין ירשה את הנכס לאחר מותו ב-1991 ומתגוררת בו מאז. "זה היה הבית שלי בשם בלבד", אמרה בריאיון לבלומברג. "זה תמיד יהיה הבית שלו. זה היה החלום שלו, החזון שלו".
1 צפייה בגלריה
פרדי מרקורי קווין 1986
פרדי מרקורי קווין 1986
פרדי מרקורי
(צילום: RICHARD YOUNG/SOTHEBY’S)
הבית מעניק לדיירים פרטיות מוחלטת שכן הוא מבודד מהרחוב ומוקף בחומה ומעליה גדר. כמו כן, הנכס כולל גינה יפנית עם עצי מנגוליה, פרגולה מעץ ובריכת דגים.
הבית כולל שמונה חדרי שינה ואולפן ששימש את מרקורי. כמו כן, יש בו שני חדרי אירוח, בהם חדר המכונה החדר היפני, ממנו יש יציאה לגינה. בקומת הכניסה יש חדר אוכל, שם נהג מרקורי לארח מסיבות.
לפי אוסטין, מרקורי היה מעורב בעיצוב החדר הזה ואף צבע את הקירות בעצמו בגווני ורוד, צהוב וירוק. חדר האירוח השני כולל פרקט, קירות בצבע צהוב ופינת אח. בחדר הזה הציבו את הפסנתר של מרקורי עליו כתב את רפסודיה בוהמית. הפסנתר נמכר במכירה הפומבית של סות'ביס ב-1.7 מיליון פאונד.
קומת הכניסה כוללת גם חדר ארונות ומטבח מצויד. בקומה העליונה יש ארבעה חדרי שינה, וכן חדר ארונות וחדרי רחצה, שבאחד מהם חרוטות ראשי התיבות FM בשיש. חדר השינה הראשי כולל גם מרפסת פרטית המשקיפה לגינה. בשירותי האורחים יש אמבטיה בצבע ירוק וכיור בצבע ורוד בהיר.
"הבית הזה ייחודי ויש לו יופי, ואני יודעת שתהיה לו תכלית עבור מישהו, כפי שהייתה לו עבור פרדי", סיכמה אוסטין.