$
הכסף

אושר לקריאה שנייה ושלישית: החזר דמי טיסה שבוטלה - בתוך 30 יום

במקום 90 יום כפי שהיה עד כה במסגרת הסדרי הקורונה. ההסדר ייכנס לתוקף ב-15 בדצמבר. בנוסף סוכנויות הנסיעות יחויבו להשיב לצרכנים את הכסף שקיבלו מחברות התעופה על טיסות שבוטלו בתוך 15 ימי עסקים

נווית זומר 12:1707.12.20

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית: זמן ההמתנה להחזר כספי על טיסה שבוטלה בתקופת הקורונה יקוצר משמעותית – עד 30 יום, במקום 90 יום כפי שהיה עד כה במסגרת הסדרי הקורונה. ההצעה תיכנס לתוקף ב-15 בדצמבר.

 

 

 

בנוסף סוכנויות הנסיעות יחויבו להשיב לצרכנים את הכסף שקיבלו מחברות התעופה על טיסות שבוטלו בתוך 15 ימי עסקים מיום שקיבלו אותו מחברת התעופה.

 

באשר לטיסות שבוטלו לפני ה-15 בדצמבר – הסוכנים יידרשו להחזיר את הכספים תוך 15 ימי עסקים מיום פרסום החוק ברשומות.

 

יו"ר ועדת הכלכלה, יעקב מרגי יו"ר ועדת הכלכלה, יעקב מרגי צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

 

 

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) אמר כי בראשית תקופת הקורונה אישרה הוועדה את ההצעה להשהות חלק מזכויות הצרכנים, בהם גם הזכות לקבל החזר כספי על טיסה שבוטלה בתוך 21 ימים מיום הפנייה לחברת התעופה. הוועדה קבעה, בהוראת שעה, כי בתקופת הקורונה תעמוד תקופת ההחזר על עד 90 יום. הוא הוסיף, כי עם התמשכות משבר הקורונה דרשו הוא וחברי הוועדה להיטיב עם הצרכנים ולצמצם את זמן ההחזר הכספי מ-90 ל-30 יום בלבד, ובעקבות זאת הגישה הממשלה את ההצעה שאושרה היום, ומוזגה להצעה דומה שהגיש יחד עם חברי הוועדה ח"כ הילה שי וזאן (חוסן לישראל), ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו) וח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה). 

 

נתב"ג בקורונה נתב"ג בקורונה צילום: יריב מנור

 

ח"כ שי וזאן ביקשה להוסיף סעיף שיחייב גם את סוכנויות הנסיעות להשיב לצרכנים את הכסף שקיבלו מחברות התעופה. היא הציעה כי הסוכנויות ישיבו את הכסף בתוך 10 ימי עסקים מיום שקיבלו אותו מחברת התעופה, בניכוי העמלה עליה הוסכם עם הלקוח בעת הרכישה.

 

ח"כ סובה אמר כי מהנעשה בסוכנויות הנסיעות עולה תמונה עגומה ויש תלונות רבות של צרכנים שלא קיבלו את הכסף שלהם.

 

מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות וסוכני התיירות בישראל, עו"ד טלי לאופר, ביקשה להאריך את התקופה ואמרה כי חברות התעופה קיבלו דחייה משמעותית, בזמן שהסוכנים נדרשו לטפל בפניות לקוחות ללא תמורה.

 

היו"ר מרגי אמר כי ברור שכסף ששייך לצרכן צריך גם לחזור אליו, אך הסכים להאריך את התקופה ל-15 ימי עסקים בלבד. "הלוואי ויכולתי להגיד שזו פעם אחרונה שאנחנו מתעסקים בהוראת השעה הזו", אמר מרגי בסיכום הדיון.

x