$
צעירים

רוצים שהילדים יקבלו ציונים טובים? אל תשלמו להם על התואר

מחקר בארה"ב מצא שתמיכה כלכלית מצד ההורים משפיעה לרעה על ממוצע הציונים של הסטודנטים אך מגדילה את הסיכוי שיסיימו את התואר

מעין מנלה 15:3110.07.13
רוב ההורים היו רוצים לממן לילדיהם לימודים אקדמיים אבל יכול להיות שמימון מלא של התואר בעצם יפגע בהישגי הילדים. במחקר שערכה לורה המילטון מאוניברסיטת קליפורניה היא מצאה שתמיכה כלכלית מצד ההורים משפיעה לרעה על ממוצע הציונים של הילדים אך גם מגדילה את הסיכוי שהם יסיימו את התואר.

 

המחקר מגשר בין שתי גישות לנושא, הראשונה היא שילדים משתמשים במימון מצד ההורים כדי להתקדם מבחינה אקדמית. השנייה היא שהשקעה של ההורים בלימודים גבוהים דווקא יוצרת תמריץ שלילי לילדים מבחינת הישגיהם האקדמיים.

 

המילטון מצאה שבמקום להשתמש במשאבים בהתאם למטרות ההורים, או למקסם את היכולת שלהם בכך שהם לא צריכים לעבוד, סטודנטים עושים את המינימום כדי לרצות: הם עומדים בקריטריונים הדרושים כדי להישאר בלימודי התואר אבל מקטינים את מאמציהם האקדמיים.

 

כסף מההורים עשוי לפגוע לילדים בציונים כסף מההורים עשוי לפגוע לילדים בציונים צילום: שאטרסטוק

 

לפני שאתם מחליטים למשוך את החסכונות עבור הילדים מהבנק, מסתבר שיש דרך נכונה לממן להם לימודים וכי מה שתעשו היום ישפיע על עתידם.

 

כאשר הורים מממנים לילדם את התואר הסטודנטים לרוב לא יודעים במה זה כרוך, כמה הם מקבלים ומה הם צריכים לעשות כדי לקבל את המימון. בניגוד למימון "באפילה" על ידי ההורים כאשר סטודנטים מקבלים מלגות הם הרוויחו אותן באופן מסוים ויעבדו קשה כדי להצליח בלימודים.

 

איך עושים את זה נכון?

 

"אם אתם הולכים לממן את הלימודים לילדים שלכם תקבעו ממוצע ציונים מינימאלי עבורם ותתעקשו עליו. למשל, אמרו להם 'אם לא תשמור על ממוצע ציונים של 70 לא נשלם עבור הסמסטר הבא", אמרה המילטון בראיון לקארי סלואן מאתר Learnvest. לדבריה, חשוב לעמוד בדרישה שהצבתם כי אם הילדים יידעו שתשלמו על הלימודים בכל מקרה, זה לא יעבוד.

 

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לבקש מהסטודנטים לממן חלק משכר הלימוד בעצמם. עבודה במשרה חלקית יכולה לתרום לא רק שכר אלא גם לקריירה העתידית של ילדיכם.

 

הדבר החשוב ביותר, אומרת המילטון הוא לא לתת כסף בלי גבול או ייעוד. תגידו לילדיכם "הכסף הזה הוא עבור שכר דירה, הכסף הזה הוא לספרים. אם תרצה לנסוע לחו"ל בחופשה תצטרך לממן זאת בעצמך", היא אומרת. ילדים להורים שנהגו כך קיבלו ציונים טובים. הם התמקדו יותר בלימודים האקדמאים מכיוון שהם ידעו למה הם שם.

 

המילטון גם טוענת שהורים שהצליחו לממן את התואר לילדיהם מבלי שאלו ישקיעו פחות בלימודים הם אלו שגידלו אותם מגיל קטן להיות עצמאיים ועם מודעות פיננסית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x