$
אינטרנט

Upstart, האתר למימון בוגרי אוניברסיטה, גייס 5.9 מיליון דולר

האתר מחבר בין סטודנטים ובוגרי מוסדות אקדמיים אשר רוצים להרחיב את השכלתם או לפתוח עסק ובין משקיעים שמאמינים בהם. בין היתר, השקיעו באפסטארט יו"ר גוגל אריק שמידט ומייסד סיילספורס מארק בניוף

נמרוד צוק 12:1623.04.13

חברת הסטארט-אפ Upstart, שמחברת בין בוגרי קולג'ים בארה"ב שזקוקים למימון להתנעת הקריירה שלהם לבין משקיעים, גייסה אתמול (ב') 5.9 מליון דולר.

אחד המשקיעים הוא יו"ר גוגל אריק שמידט ובין האחרים אפשר למצוא את מארק בניוף מייסד סיילספורס ואת קרנות קוסלה ונצ'רס, Collaborative Fund , Founders Fund ו-First Round Capital, שהיתה אחראית גם להשקעה הראשונית בחברה בהיקף של 1.75 מליון דולר. מייסד החברה הוא דייב ג'רארד, בעברו ראש חטיבת המוצרים התאגידיים בגוגל.

 

אתר אפסטארט אתר אפסטארט

 

אפסטארט מביאה את גישת מימון ההמון אל עולם פיתוח הקריירה והיזמות האישית. היא יצרה אתר בו כל אחד יכול להציג את עצמו, השכלתו, ההישגים שלו והמטרה לשמה הוא מבקש מימון, או דף משקיע שמאפשר למחפשי מימון לפנות אליו ולעמיתים לראות במי הוא כבר השקיע. מדובר גם בבוגרי אוניברסיטאות - וגם בסטודנטים שרוצים לממן מחקרים או להרחיב את לימודיהם ומראים הבטחה גדולה.

 

הסכום המינימלי להשקעה הוא 100 דולר, ואת ההחזר על ההשקעה אמורים המממנים לקבל באמצעות אחוזים מההכנסות העתידיות שהאדם שקיבל אותה הצליח לייצר באמצעותה.

 

מאות עסקאות מימון

 

לטענת הנהלת אפסטארט, מאז הקמתה לפני כשנה בוצעו במסגרתה 555 עסקאות מימון בהיקף של כמליון דולר, וברשימת 135 המשקיעים שכבר נרשמו אפשר למצוא מנהלים בכירים ויזמים, ביניהם מספר בכירים בגוגל.

 

בין מחפשי המימון אפשר למצוא למשל את אנדרו קריין, יזם שמעוניין לפתוח בית קפה עם אוריינציה חברתית שמסייע לנשים בסיכון, איאן הובנקמפ, מפיק סרטים בתחילת דרכו שמחפש מימון לסיום התואר או פול כריס לוק, סטודנט שמעוניין ליצור תוכנית טוק שואו אינטרנטית. את ההון שגויס בסבב השני מתכנן ג'רארד לנצל כדי להוסיף לאתר עוד כלים באמצעותם יוכלו המשקיעים לספק לבני החסות שלהם סיוע והדרכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x