$
שווקי חו"ל

המשחק נמשך: DeepFuckingValue הכפיל את ההימור שלו על גיימסטופ

קית' גיל, מי שהנהיג את מרד הצעירים ברדיט, הגדיל את ההימור שלו על גיימסטופ כשוויתר על מכירת 500 אופציות תמורת מיליוני דולרים ורכש 50 אלף מניות נוספות. בינתיים ההימור מעניק לו רווח של כמעט 20 מיליון דולר

חדשות חוץ 21:0617.04.21
קית' גיל, הגורו של סוחרי רדיט והאיש שהיווה את ההשראה לשורט סקוויז על גיימסטופ, הכפיל אתמול את ההימור שלו על רשת ציוד המחשבים, ו-ויתר על רווחים מהירים של מיליוני דולרים כדי להגדיל את ההימור - כך מדווח אתר CNBC.  

 

המשקיע, שהתפרסם תחת הכינוי DeepF ------ Value ברדיט ותחת הכינוי Roaring Kitty ("החתלתול השואג") ביוטיוב מימש אתמול 500 "אופציות קול" על גיימסטופ רגע לפני שהתוקף שלהן פג ורכש 50 אלף מניות נוספות של גיימסטופ במחיר של 12 דולר בלבד. אם גיל היה מוכר את האופציות במחיר המניה אתמול הוא יכול היה להרוויח יותר משבעה מיליון דולר.
חנות של גיימסטופ חנות של גיימסטופ צילום: איי פי

 

בנוסף למימוש חוזי האופציות , קנה גיל 50 אלף מניות נוספות של גיימסטופ, מה שמביא את אחזקתו הכוללת ברשת ל-200 אלף מניות בשווי של יותר מ-30 מיליון דולר.

 

אמנם הוא ויתר אתמול על מזומנים מהירים, אך נכון לעכשיו ההשקעה שלו משתלמת לו עוד יותר בפראות, כאשר העלות הממוצע של מניות עומדת על 55.2 דולר למניה, על פי העדכון האחרון של גיל בפורום r / WallStreetBets של רדיט. מניית גיימסטופ ננעלה אתמול על שער של 154.69 דולר, מה שמעניק לגיל רווח של כמעט 20 מיליון דולר.

 

גיל משך צבא של סוחרי יום למניית רשת ציוד המחשבים הוותיקה וגרם למניות לזנק ב-400% בשבוע אחד בינואר. תוך שנה עלתה מניית גיימסטופ ב-720%.

 

גיל עבד בעבר כאיש שיווק בחברת ביטוח במסצוסטס. באמצעות סרטונים ביוטיוב ופוסטים ברדיט הוא עודד להקה של סוחרי יום לצאת כנגד קרנות גידור שתפסו פוזיציות שורט על מניית גיימסטופ. 

 

המהלך הפך לכל כך פרוע בשלב מסוים עד שרובינהוד החליטה להגביל את המסחר במניה. המאניה הובילה גם לסדרת דיונים בקונגרס בהשתתפות גיל סביב פרקטיקת הברוקרים במניית גיימסטופ.

 

גיל היה בעלים של עשרת אלפים מניות של גיימסטופ בסוף 2020 והגדיל את אחזקתו ל-50,000 מניות בינואר ולמאה אלף באמצע פברואר. אם לשפוט על פי העדכונים שפרסם ברדיט, הוא מעולם לא מימש את ההימור שלו על גיימסטופ, על רקע השורט סקוויז הקצר והמפלצתי.

 

פרשת גיימסטופ עדיין רחוק מלהסתיים. פרט לשיגעון סביב מניית הרשת, החברה עצמה נמצאת בעיצומה של מהפך, בתקווה לנצל את ההתעוררות העצומה והעניין בה.

 

GameStop הודיעה על מכירת מניות בהיקף של מיליארד דולר בתחילת אפריל כדי להאיץ את המעבר שלה לסחר אלקטרוני בהובלת המשקיע האקטיביסט ראיין כהן. החברה גם שכרה את ג'נה אוונס, לשעבר בכירה באמזון וגוגל, כמנהלת התפעול הראשית החדשה שלה.

x