$
שווקי חו"ל

לא רק לצעירים: ביל גרוס הרוויח 10 מיליון דולר מגיימסטופ

עם זאת, גרוס, שהוכתר בעבר למלך האג"ח והיה ממייסדי קרן פימקו, אמר כי נכנס מוקדם מדי: "הייתי בהפסד"

חדשות חוץ 10:3917.03.21

משקיעים פרטיים אינם היחידים שהרוויחו מבהלת המסחר במניית גיימסטופ. המשקיע המיליארדר ביל גרוס הודה בריאיון לסוכנות הידיעות בלובמרג כי הרוויח 10 מיליון דולר לאחר שהימר נגד המניה של קמעונאית משחקי המחשב.

 

עם זאת, גרוס, שהוכתר בעבר למלך האג"ח והיה ממייסדי קרן פימקו, אומר כי נכנס מוקדם מדי. "הייתי בהפסד של כ-10 מיליון דולר", סיפר, אך הוא המשיך להחזיק בפוזיצייה ובסופו של דבר מכר ברווח.

 

מניית גיימסטופ שבמשך חודשים קרנות גידור רבות החזיקו בעמדת שורט כלפיה, זינקה ביותר ב-1,700% בין 1-27 בינואר, זאת לאחר שגדוד של משקיעים פרטיים שהיו חברים בפורום ברדיט, החלו לרכוש את המניה ובכך גרמו להפסדים לקרנות הגדולות.

 

בתוך כל הטירוף הזה גרוס החליט לנסות ולהמר בכל זאת נגד המניה. "אני עדיין מוכר אופציות רכש (call options) ב-250 ו-300 דולר", אמר. "אני חושב שזו ההדזמנות המושלמת למוכרי אופציות, ולא לקונים".

 

גרוס ניהל את קרן טוטאל ריטורן של פימקו במשך ארבעה עשורים, ועזר להפוך אותה לאחת מקרנות ניהול הנכסים הגדולות בעולם עם החזרים מעל הממוצע בשוק, כשב-2013 שווי הנכסים שתחת ניהולו התקרב ל-2 טריליון דולר. אולם, שנה לאחר מכן הודח מהחברה בשל מחלוקות עם שותפיו על האסטרטגיה והשליטה הניהולית. משם הוא עבר לג'נוס הנדרסון גרופ, אך בשל החזרים מאכזבים פרש במרץ 2019. כיום הוא לוקח חלק בשוק האג"ח באמצעות הונו האישי.  

ביל גרוס ביל גרוס צילום: בלומברג

 

x