שווקי חו"ל

"הבום בכלכלה האמריקאית יכול בקלות להימשך לתוך 2023"

במכתב השנתי לבעלי המניות אמר מנכ"ל ג'יי.פי.מורגן ג'יימי דיימון כי הוא מצפה לצמיחה חזקה בארה"ב "בזכות החסכונות העודפים שנוצרו באמצעות חבילות החילוץ, ההוצאות הממשלתיות העצומות, חוק התשתיות החדש והאופוריה לקראת סוף המגיפה"

חדשות חוץ 21:2107.04.21

ג'יימי דיימון שורי לחלוטין בכל הנוגע לכלכלה האמריקאית, לפחות לשנים הבאות. במכתב השנתי שלו לבעלי המניות אומר המנכ"ל הוותיק של ג'יי.פי מורגן כי הוא מצפה לצמיחה חזקה בארה"ב, הודות לתגובה החזקה של הממשל האמריקאי למגיפת הקורונה. 

 

"אין לי כמעט ספק שנראה את הבום בכלכלה האמריקאית, בזכות החסכונות העודפים שנוצרו באמצעות חבילות החילוץ, ההוצאות הממשלתית העצומות, הגדלת תוכניות ההקלה הכמותית וחוק התשתיות החדש, לצד החיסונים המוצלחים והאופוריה לקראת סוף המגיפה", אמר דיימון. "הבום הזה יכול בקלות להימשך לתוך 2023, שכן ההוצאות הצרכניות יכולות לחלוטין להימשך עד אז", הוסיף וכתב.  

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. האופוריה מהחיסונים וחוק התשתיות יביאו לצמיחה חזקה נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. האופוריה מהחיסונים וחוק התשתיות יביאו לצמיחה חזקה צילום: איי פי

 

דיימון עמד בראש ג'יי.פי מורגן במשבר הפיננסי של 2008 והפך אותו לבנק הגדול ביותר בארה"ב בשווי נכסים. במכתב היום הוא מציין, בין היתר, שהיקף הוצאות הסיוע של הממשל במהלך המגיפה היה גבוה בהרבה מהסכומים בתגובה למשבר הקודם.

 

בהקשר זה מציין מנכ"ל ג'יי.פי מורגן כי ההשפעות לטווח הארוך של הבום שילווה את הפתיחה מחדש של הכלכלה לא יובנו במלואן למשך שנים, וייקח זמן לבחון את השלכותיהן לעומק – כולל את תוכנית התשתיות החדשה של הנשיא ג'ו ביידן, בסכום של 2 טריליון דולר.

 

דיימון הדגיש עוד כי תוכניות הסיוע של הממשל חייבות להפנים את חשיבות החלוקה הצודקת. "כשהסכומים מושקעים בחכמה, הם מייצרים יותר הזדמנויות לכולם", אמר.

x