$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי תגייס 300 מיליון שקל בהנפקת זכויות

בצעד מפתיע, חברת הבנייה מציעה לבעלי המניות לרכוש מניות נוספות בהנחה של 12% על מחיר הנעילה של אתמול; בעל השליטה בחברה, נתי סיידוף, הודיע שינצל את זכויותיו וירכוש מניות בהיקף של 140 מיליון שקל לפחות

גולן חזני 16:4308.12.20
חברת התשתיות והבנייה שיכון ובינוי יוצאת במהלך מפתיע של גיוס הון בהנפקת זכויות בהיקף של 300 מיליון שקל. בהנפקת זכויות, בעלי המניות של החברה מקבלים הזדמנות לרכוש מניות נוספות.

 

נתי סיידוף, בעל השליטה בחברה, הודיע כי ינצל את זכויותיו במהלך וירכוש מניות בהיקף של 140 מיליון שקל לפחות. הגיוס נעשה במחיר של 14.96 שקל למניה ומשקף הנחה של 12% על המחיר שבו ננעלה המניה אתמול, שהיה 17.05 שקל. את ההנפקה מוביל ברק קפיטל חיתום המנוהל בידי צביקה מנס. 

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי צילום: עמית שעל

 

 

 

מניית שיכון ובינוי עלתה בשלושה החודשים האחרונים ב-10% ושווי השוק של החברה עומד לפני פתיחת המסחר הבוקר על 6.9 מיליארד שקל.

 

לחברה יתרות מזומנים של 1.9 מיליארד שקל וצבר הזמנות של 18.5 מיליארד שקל. מתוך צבר ההזמנות, 12.8 מיליארד שקל הם מתחום קבלנות תשתיות ובנייה, כלומר מהחברה הבת סולל בונה.

 

גורם המקורב לשיכון ובינוי אמר היום (ב') כי גיוס ההון בדרך של הנפקת הזכויות נובע מכך שהחברה זכתה במספר מגה פרויקטים, זאת לצד ההתרחבות העניפה שכבר החלה וצפויה להמשיך בארצות הברית והתוכנית האסטרטגית להורדת החוב.

 

"החלטתו של סיידוף להשתתף בהנפקת הזכויות, כדי לשמר את גובה האחזקה שלו, מעידה על האמון שהוא רוחש לחברה ולמנהליה, ועל המחויבות העמוקה שלו לשיכון ובינוי", אמר הגורם.

 

x