$
חדשות נדל"ן

שיכון ובינוי: המגדלים בגבעת שמואל מוכנים, הדירות ריקות

פרויקט “חלומות גבעת שמואל” קיבל טופס אכלוס לפני כחצי שנה, אך 25% מהדירות טרם נרכשו. שיכון ובינוי: “איכות הבנייה מנעה הנחות רציניות”

שלומית צור 07:0926.11.20

למרות משבר הקורונה, ואולי דווקא בעקבותיו, הנתונים המתפרסמים בשבועות ובחודשים האחרונים מצביעים על עלייה ברכישת דירות ועל סכומי שיא בנטילת משכנתאות. אלא שלא בכל הפרויקטים קצב השיווק הוא מהיר, ומספר רב של דירות לא מכורות מצויים בפרויקטים שכבר אוכלסו בשנה האחרונה, גם באזורי ביקוש. 

 

 

בשכונת הדר בגבעת שמואל למשל כבר כחצי שנה עברה מאז קיבל פרויקט "חלומות גבעת שמואל" של חברת שיכון ובינוי טופס אכלוס, אך מספר רב של קומות בשני הבניינים עדיין ריקות מדיירים. הדבר ניכר לעין בכמות הדירות החשוכות מדי ערב וכן מתיבות הדואר שטרם נושאות שמות של דיירים. הפרויקט של שיכון ובינוי, הנמצאת בשליטת נתי סיידוף, כולל שני מגדלים בני 212 דירות בסך הכל. הפרויקט הוקם על קרקע היסטורית של החברה, באמצעות חברת הבנייה סולל בונה, גם היא מקבוצת שיכון ובינוי.

 

בחברה טוענים כי 75% מהדירות בפרויקט נמכרו, ומתוך 212 דירות נותרו למכירה 56 דירות. לדברי גורמים בענף הנדל”ן הפעילים בגבעת שמואל, הסיבה לקצב המכירות האטי היא התחרות הנובעת ממספר רב יחסית של חברות יזמיות שפועלות בעיר בשנים האחרונות, ומכך שקהל הרוכשים הפוטנציאליים מהמגזר הדתי־לאומי מצומצם.

 

 

המגדלים של שיכון ובינוי בגבעת שמואל המגדלים של שיכון ובינוי בגבעת שמואל צילום: דרור מרמור

 

בהקשר זה מציינים הגורמים כי החברה שגתה כאשר הוציאה לשיווק ובנתה את שני המגדלים יחד, בעוד שיווק נפרד של כל אחד מהמגדלים היה מיטיב עם קצב המכירות. החברה מצדה תולה את קצב המכירות האטי באיכות הבנייה שלא מאפשרת מתן הנחות משמעותיות, בניגוד לפרויקטים של חברות אחרות. לפי נתוני רשות המסים, באוגוסט נמכרה דירת 4 חדרים בפרויקט, 107 מ”ר בקומה 17, ב־2.4 מיליון שקל.

 

יתרה מכך, הפרויקט היה אמור לכלול על פי התב”ע המאושרת לקרקע מגדל שלישי בן כ־100 דירות. אבל למרות מצוקת הקרקעות באזורי הביקוש, שיכון ובינוי בחרה לאחרונה למכור את הקרקע למגדל השלישי לחברת שגראוי ליבוביץ תמורת 100 מיליון שקל. זאת, על פי הערכות, בשל המלאי שעוד נותר בבעלותה והקושי בשיווק יתרת הדירות בשני המגדלים המאוכלסים של החברה. באתר החברה הפרויקט עדיין מוצג ככולל שלושה מגדלים.

 

משיכון ובינוי נמסר כי "מדובר באזור ביקוש עם היצע זמני משמעותי של דירות למכירה. במהלך הבנייה שיכון ובינוי סירבה להתפשר על איכות הבנייה ואיכות הגימור של הדירות, דבר אשר מונע ממנה לתת הנחות משמעותיות לרוכשים. בחודשים האחרונים קצב מכירת הדירות בפרויקט הוא קצב מספק".

 

x