$
בורסת ת"א

פוקס בוחנת את הנפקת פעילות הספורט של הקבוצה

חברת ריטיילורס מאגדת את תחום פעילות הספורט של פוקס, בין היתר את מותגי נייקי ופוטלוקר בארץ ובחו"ל; מפעילה 96 חנויות ונחשבת למנוע הצמיחה החזק ביותר של הקבוצה; ברבעון השלישי צמחו המכירות שלה ב-37.6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד; פוקס מחזיקה ב-82.25% מריטיילורס, לאומי פרטנרס - 10%

אורנה יפת 15:3325.11.20
חברת ריטיילורס מתקרבת לבורסה בת"א: קבוצת פוקס והשותפה לאומי פרטנרס, בוחנות הנפקה של ריטיילורס – החברה שמאגדת את פעילות תחום הספורט של פוקס ובעיקר את מותגי נייקי, ופוטלוקר בארץ ובחו"ל.

 

דירקטוריון ריטיילורס הנחה את הנהלת החברה לבצע בחינה ראשונית של אפשרות הנפקה והכנסת משקיעים זרים. "ריטיילורס נמצאת בשלב ראשוני של בחינת ההנפקה, ומבנה ההנפקה, עיתויה, היקפה ותנאיה (אם וככל ותבוצע) טרם נקבעו. אין כל ודאות כי דירקטוריון ריטיילורס יחליט לקדם את ההנפקה", מסרה החברה.

 

 

לקוחות מחוץ לסניף פוטלוקר של קבוצת פוקס לקוחות מחוץ לסניף פוטלוקר של קבוצת פוקס צילום: עוז מועלם

 

קבוצת פוקס מחזיקה ב-82.25% מריטיילורס. לאומי פרטנרס רכשה בפברואר האחרון 10% מהחברה בתמורה ל-66 מיליון שקל, עסקה ששיקפה לריטיילורס שווי של 650 מיליון שקל. לאומי פרטנרס קיבלה זכות להגדיל את חלקה ב-10% נוספים. במסגרת העסקה דולל חלקה של פוקס. כמו כן, מייסד ריטיילורס המשמש כמנכ"ל החברה, דובי שניידמן, דילל את אחזקותיו בחברה ל-7.75%.

 

מספר ימים לפני כניסתה של פרטנרס לשותפות, חתמה פוקס על הסכמים לפיהם קיבלה מנייקי העולמית זכיון להפעלת חנויות של מותג הספורט במדינות אירופה. כיום מפעילה ריטיילורס 96 חנויות מתחום הספורט, הנחשב למנוע הצמיחה החזק ביותר של קבוצת פוקס, של נייקי ופוטלוקר בישראל, בקנדה ובאירופה, ומתוכן שלוש חנויות של רשת הספורט החדשה דרים ספורט.

 

בין ינואר לספטמבר 2020, עמדו מכירות תחום הספורט, שמאוגד תחת חברת ריטיילורס, על 467 מיליון שקל – עלייה של 10% ביחס לתקופה מקבילה. הרווח הגולמי של ריטיילורס צמח בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-11% והסתכם ב-231 מיליון שקל. הרווח התפעולי צמח ב-32% ל-56.7 מיליון שקל. ברבעון השלישי בלבד, צמחו המכירות של ריטיילורס ב-37.6% ביחס לרבעון המקביל 2019.

x