בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

נחתמה עסקת פוקס - לאומי פרטנרס; שנידמן יפגש עם 17 מיליון שקל

לאומי ירכוש 10.1% ממניות ריטיילורס תמורת 66 מיליון שקל, ויקבל אופציה לרכישת 9.9% נוספים. 2% מהמניות יירכשו מדובי שנידמן מנכ"ל ריטיילורס; ריטיילורס תחלק דיבידנד של 50 מיליון שקל לפני העיסקה. לאומי יוצג בעיסקה ע"י עו"ד אריאל עמינצח ממשרד מיתר

גולן חזני 11:3810.02.20

עיסקת פוקס לאומי נחתמה אמש. בנק לאומי רוכש באמצעות זרוע ההשקעות לאומי פרטנרס 10.1% ממניות פוקס בהשקעה של 66 מיליון שקל.  

54 מיליון שקל מהסכום יוזרמו לתוך החברה ואילו היתרה תשמש לרכישת 2% ממניות ריטיילורס מידי דובי שנידמן מנכ"ל החברה. שנידמן ישאר עם אחזקה של 7.3% מריטיילורס ואילו פוקס תחזיק ב82.6% מהחברה.

 

לאומי פרטנרס המנוהלת בידי אבי אורטל תקבל אופציה לרכישת 9.9% נוספים ב- 2023 בשווי חברה של 750 מיליון עד 1.05 מיליארד שקל.

 

לפני העיסקה תחלק ריטיילורס דיבידנד של 50 מיליון שקל - פוקס תקבל ממנו 45 מיליון שקל ושנידמן 5 מיליון שקל - כך ששנידמן נפגש במהלך העיסקה עם 17 מיליון שקל. 

 

פוקס רשאית למנות את רוב חברי הדירקטוריון ובכללם את יו"ר הדירקטוריון, והחלטות בדירקטוריון ובאסיפה הכללית יתקבלו ברוב קולות למעט רשימה מצומצמת של החלטות מיוחדות אשר ידרשו את הסכמת לאומי פרטנרס. לאומי פרטנרס יוצגה בעיסקה בידי עו"ד אריאל עמינצח ממשרד מיתר. את קבוצת פוקס ליוותה עו״ד איה בן דוד אשבל, סמנכ"לית ויועצת משפטית של החברה.

 

הראל ויזל בעל השליטה בפוקס הראל ויזל בעל השליטה בפוקס צילום: שוקה כהן

x