שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלעד מגורים החדשה תגייס 100 מיליון שקל

החברה בשליטת קרן JTLV פרסמה טיוטת תשקיף ראשונה וגלויה לציבור; תמורת הגיוס תשמש בין היתר לפרעון הלוואה לזמן קצר בהיקף של 8 מיליון שקל בחודש הבא; שאר הסכום יושקע ברכישת קרקעות או בפרוייקטים של החברה

חזי שטרנליכט 17:5815.11.20

חצי שנה לאחר שנמכרה על ידי יצחק תשובה, יוצאת אלעד מגורים החדשה - בשליטת קרן JTLV (המחזיקה ב-67%) לגיוס של 100 מיליון שקל בשוק ההון. החברה פרסמה היום (א') טיוטת תשקיף ראשונה וגלויה לציבור. תמורת הגיוס תשמש בין היתר לפרעון הלוואה לזמן קצר שהועמדה לחברה בהיקף של 8 מיליון שקל ביוני האחרון על ידי מוסד פיננסי, ושצפויה להיפרע בדצמבר הקרוב. שאר הסכום יושקע ברכישת קרקעות או בפרוייקטים של החברה.

 

 

אריאל רוטר אריאל רוטר

 

במאי השנה, כחלק ממהלכי מימושים נרחבים שביצע יצחק תשובה בקבוצה שלו לצורך הגברת הנזילות, הוא מכר את השליטה באלעד מגורים לפי שווי של 275 מיליון שקל לחברה. פעילותה הוצאה לתוך אלעד מגורים החדשה והשליטה נמכרה לקרן JTLV 2 שמנוהלת על ידי עמיר בירם ואריאל רוטר. לאחר העסקה נותרו לתשובה 25% מאלעד מגורים החדשה שמוחזקים בשרשור באמצעות אלעד החזקות. יתרת המניות, מעבר להחזקת JTLV 2 ותשובה, נמצאת בידי מנכ"ל אלעד מגורים החדשה רונן יפו (8%). כמו כן, החברה החדשה מגיעה עם נדוניה נוספת בצורת החזקה של 20% במסוף המטענים האווירי סוויספורט בנתב"ג.

 

מטיוטת התשקיף עולה כי הכנסות אלעד מגורים החדשה טיפסו בעקביות בשנים 2017 עד 2019. אך במחצית הראשונה של 2020 נרשמה ירידה של 15.1% בהכנסות, שהסתכמו ב-155 מיליון שקל. בפרק הזמן הזה היכה הגל הראשון של הקורונה במלוא עוצמתו במשק, והוביל לסגרים ולהאטה בפעילות הכלכלית. הרווח הנקי של אלעד מגורים החדשה ירד במחצית הראשונה של 2020 ב-60% ביחס למחצית המקבילה ב-2019, והסתכם ב-9.3 מיליון שקל בתום המחצית הראשונה.

 

עוד עולה מטיוטת התשקיף כי השכר של חמשת הבכירים בחברה קוצץ נכון לתום המחצית הראשונה של 2020 ב-50%. יחד עם זאת, המנכ"ל יפו קיבל תשלום מבוסס מניות בהיקף של 9.34 מיליון שקל ולכן עלות שכרו זינקה מ-2 מיליון שקל ל-9.96 מיליון שקל.

 

הפעילות באלעד מגורים החדשה נוצרה מחברת אלעד מגורים שהיא חברת בנייה ותיקה בארץ שהוקמה עוד ב-1968 והקימה מעל ל-25 אלף יחידות דיור עד היום. בפרויקטים השונים של אלעד מגורים החדשה ברחבי הארץ ישנן כ-2,200 יחידות דיור, מתוכן נמצאות בהקמה נכון לסוף המחצית הראשונה של השנה 573 יחידות דיור. לחברה 47 אלף מ"ר להקמת שטחי משרדים ומסחר, מתוכם 31 אלף מ"ר מצויים בהקמה. אלעד מגורים החדשה מדורגת Baa1 על ידי מידרוג.

 

בין הפרויקטים הבולטים של החברה יש להזכיר את פארק תל אביב בדרום העיר, פרויקט ל-371 יחידות דיור ב-5 בניינים, מתוכן נמכרו עד היום 245 יחידות דיור. פרויקטים אחרים של החברה ממוקמים בין היתר בכפר סבא, ראשל"צ וירושלים. לחברה גם עתודות קרקע נוספות בתל אביב, לרבות מגרש בשדרות רוטשילד בעיר, הוד השרון ואור יהודה.

 

לחברה עודפים הכנסות צפויות מפרויקטים בביצוע וכאלה שהסתיימו בהיקף של 249 מיליון שקל. כמו כן, יש צפי להכרה ברווח גולמי של פרויקטים בהקמה בתוספת דירות בפרויקטים שהסתיימו וטרם נמכרו – בהיקף של 130 מיליון שקל.
x