$
בורסת ת"א

צמצום מספר חברי ההנהלה במגדל: מדוע תמך שלמה אליהו בפגיעה במקורבו?

אחד המנהלים שאיבדו את התואר חבר הנהלה הוא אבי שמאי - אחד האנשים הקרובים לאליהו; אך לאור הרוח הגבית שהעניקו יתר חברי הדירקטוריון למהלך הצמצום, גם אליהו הצביע בעדו בסופו של דבר

רחלי בינדמן 07:4702.01.20
מנכ"ל מגדל רן עוז הכריז בתחילת השבוע על צמצום מספר חברי ההנהלה מ־17 ל־13, תוך שהוא מכפיף ארבעה מהמנהלים שעד כה דיווחו לו ישירות למנהלי החטיבות השונות בחברת הביטוח. לא מדובר בפיטורים או פגיעה בשכר, אלא בפגיעה במעמד ובכבוד של אותם מנהלים.

 

אחד המנהלים שאיבדו את התואר חבר הנהלה הוא אבי שמאי, שמנהל את תחום תביעות הביטוח הכללי בחברה זה שלוש שנים וחצי. קודם לכן, ועד ינואר 2015, שמאי כיהן כראש אגף תביעות באליהו חברה לביטוח של בעל השליטה במגדל שלמה אליהו.

 

 

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל צילום: עמית שעל

 

שמאי הוא אחד האנשים הקרובים לאליהו. עובדים במגדל אף מגדירים אותו כזרועו הארוכה של אליהו בחברה. אליהו אף היה נוהג להגיע במשך תקופה ארוכה למשרדו של שמאי במגדל מדי יום שלישי, כדי להתעדכן במתרחש בחברה.

 

בישיבת הדירקטוריון, שבה התקבלה ההחלטה על צמצום מספר חברי ההנהלה, הביע אליהו, שמכהן כדירקטור במגדל, את מורת רוחו משלילת התואר משמאי, אך לאור הרוח הגבית שהעניקו יתר חברי הדירקטוריון למהלך, גם הוא הצביע בעדו בסופו של דבר.

 

x