$
שווקי חו"ל

מחיר ההערות הסקסיסטיות של המנכ"ל - 600 מיליון דולר

קן פישר, מייסד ומנכ"ל חברת ניהול ההון האמריקאית פישר השקעות, השווה בין אסטרטגיית ניהול ההון שלו לחיזור אחרי אישה ופלט מספר הערות בוטות לגבי איברי מין; התנצלות לא סייעה לו ובתגובה לדבריו משרד ההשקעות של מדינת מישיגן משך את כספו מהחברה: "אין תירוץ לא להתייחס לכל אדם בכבוד"

שירות כלכליסט 12:5315.10.19
מדינת מישיגן בארה"ב משכה 600 מיליון דולר מקרן הפנסיה שלה המנוהלת ע"י חברת ניהול ההון Fisher Investments, לאחר שהמנכ"ל ומייסד החברה, קן פישר, העיר ביום חמישי הערות סקסיסטיות במהלך ועידת טיבורון שנערכה בסן פרנסיסקו בסוף השבוע האחרון.

 

פישר השווה בין אסטרטגיית ניהול ההון שלו לחיזור אחרי אישה במטרה לשכב איתה, פלט מספר הערות בוטות לגבי איברי מין, והזכיר את ג'פרי אפשטיין, המממן שהואשם בסחר בנשים מוקדם יותר השנה לפני שתלה את עצמו בכלא.

 

 

קן פישר, מייסד ומנכ"ל החברה קן פישר, מייסד ומנכ"ל החברה צילום: בלומברג

 

האחראי על השקעות מטעם מדינת מישיגן, ג'ון ברויטיגם, אמר לדירקטוריון ההשקעות של מישיגן כי משרד ההשקעות של המדינה גדע את הקשרים עם חברת פישר השקעות עקב "הערותיו הבלתי מתקבלות על הדעת" של יושב הראש שלה, כך על פי מכתב שהגיע לידי CNBC.

 

תחילה, ניסה פישר להדוף את התגובה השלילית להתנהגותו בראיון שנתן לבלומברג, בו אמר שהנוכחים בוועידה אפיינו את הערותיו באופן שגוי: "נתתי הרבה הרצאות, הרבה פעמים, בהרבה מקומות, ואמרתי דברים כאלה שאף פעם לא הניבו תגובה דומה".

 

פישר התנצל בסופו של דבר על הערותיו מיום חמישי, בהצהרה שנמסרה ע"י נציגו: "חלק מהמילים והדברים שאמרתי במהלך הועידה כדי להבהיר נקודות מסוימות היו בהחלט שגויים, ולא הייתי צריך לבטא אותם. אני מבין שסוג השפה הזה מקומו לא בחברה או בתעשייה שלנו. אני מתנצל בכנות".

 

ברויטיגם מצידו ציין שמשרד ההשקעות של מישיגן החליט לנתק מגע עם חברתו של פישר לאחר שדבריו הופיעו בדיווחי חדשות: "כולם הסכימו פה אחד שהפסקה מיידית של ההתקשרות היא הדרך לפעול. אין תירוץ לא להתייחס לכל אדם בכבוד. יש לנו ציפיות גבוהות מהמנהלים שלנו, לא רק בנוגע לכסף שהם מכניסים, אלא גם בנוגע לאופן בו הם מכבדים כל אדם באשר הוא".

 

חברת ניהול ההון של פישר מנהלת מעל ל-100 מיליארד דולר בנכסים וממוקמת בעיר הבירה וושינגטון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x