$
בורסת ת"א

ג'י.אף.איי מוכרת במישיגן נכס שדורש שיפוץ תמורת 79 מיליון דולר

החברה מכרה את הנכס כדי להימנע מהעלות הגבוהה הצפויה של השיפוץ; השלמת העסקה צפויה בחודש הבא - הרוכש הפקיד מקדמה של 5 מיליון דולר שאינה ניתנת להחזרה

חזי שטרנליכט 10:1124.03.19

חברת הנדל"ן האמריקנית ג'י.אף.איי של אלן גרוס מוכרת מקבץ דיור שלה הממוקם במישיגן תמורת 79 מיליון דולר, במטרה להימנע משיפוץ יקר שנדרש בו. הרוכש כבר הפקיד במסגרת העסקה סכום של 5 מיליון דולר כמקדמה שאינה ניתנת להחזרה.

 

ג'י.אף.איי גייסה חוב בישראל בשתי סדרות אג"ח ויתרת הפדיון בהן עומדת על 459 מיליון שקל. בעל השליטה גרוס שהגיע לארץ לפני מספר שבועות לסבב פגישות עם המוסדיים הציג להם את תוכניתו למכירת הנכס, ובחברה אף הודיעו בעבר הלא רחוק על המו"מ בנוגע למכירתו.

 

הנכס מכונה הרבור קלאב (Harbour Club) והוא מקבץ של יחידות מגורים (מולטי-פאמילי). בג'י.אף.איי מסרו שמחיר המכירה של הנכס גבוה מערכו בספרי החברה. השלמת העסקה צפויה בחודש אפריל הקרוב, כאשר ההערכה המקורית של החברה היתה שהעסקה תיסגר עד סוף הרבעון השני.

 

בג'י.אף.איי מסרו שקיבלו את ההחלטה למכור את הנכס משום שהצריך הוצאה מהותית לצורך תיקונים ושיפוצים אינטנסיביים, וכהחלטה אסטרטגית העדיפה עתה למכור את הנכס ולהתמקד בנכסים חדשים יותר.

 

הנכס כולל 1,112 יחידות מגורים והוא הממוקם מחוץ לאן-ארבור שבמדינת מישיגן שבארה"ב - ושותפה של החברה בנכס רכשה אותו ב-2006. הוא כולל מתקנים מרובים ובהם מגרש גולף, מעגן לסירות פרטיות על שפת אגם בל-ויל, חדר כושר ועוד. מחירי השכירות הממוצעים של היחידות עומדים על 885 דולר לחודש.

 

 

אלן גרוס אלן גרוס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x