שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תדיראן מפתיעה: בוטלו ההסכמים לרכישת פח תעש ב-100 מיליון שקל

לפי הודעת החברה, החלטת הביטול התקבלה בהסכמת הצדדים; הסיבה: לאחר בדיקת נאותות שבצעה תדיראן לקבוצת פח תעש דרשה תדיראן הנחה על מחיר העסקה - המוכרים סירבו

אורנה יפת 10:3111.09.19
תדיראן הולדינגס בשליטת משה ממרוד מודיעה במפתיע על ביטול העסקה לרכישת 70% מקבוצת פח תעש עליה הודיעה בחודש יולי האחרון. העסקה בוטלה על רקע אי הבנות עסקיות ומחלוקות מקצועיות בין תדיראן לפח תעשיות.

 

לדברי משה ממרוד מדובר בהחלטה הדדית של הצדדים. "לאחר שבחנו את מכלול ההיבטים הקשורים לעסקה, החלטנו שלא להשלים את עסקת פח-תעש וזאת מתוך שיקול דעת ואחריות", מסר ממרוד. "ההחלטה לא פשוטה, אך זו ההחלטה הנכונה והיא נעשתה בהסכמה הדדית וחברית ומתוך הערכה רבה".

 

יבואנית מוצרי החשמל הודיעה בתחילת חודש יולי כי חתמה על הסכם לביצוע עסקה גדולה בתחום מיזוג האוויר התעשייתי, במסגרתה אמורה היתה תדיראן לרכוש 70% מקבוצת תעש פח, הכוללת את חברת פח תעש מאשקלון ואת חברת די.אנד.פי חדרים נקיים, בתמורה ל-100 מיליון שקל. 30% ממניות הקבוצה הנרכשת אמורות היו להשאר בידי המוכרים, המנכ"לים המשותפים אהרון שפירא ואבי כהן שעל פי התכנון היו נשארים לנהל את החברה במשך מספר שנים.

תדיראן דיווחה באותה העת כי השלמת העסקה תלויה בהתקיימות של תנאים מתלים ובהם הסכמה של לקוח מהותי של הקבוצה, ואישור הממונה על התחרות.

 

אם הייתה יוצאת לפועל, הייתה העסקה מאפשרת לתדיראן אחיזה משמעותית בסקטור המיזוג התעשייתי, אחד התחומים אותו הגדירה תדיראן כמנוע צמיחה. נראה כי מוקד הפעילות של תדיראן בזמן הקרוב יהיה מזגנים לבית, תחום בו היא נחשבת לשחקנית מובילה לצד אלקטרה מוצרי צריכה ומחזיקה כ-40% משוק מיזוג האוויר הביתי בישראל

 

קבוצת פח תעש עוסקת בתחום מיזוג וטיפול באוויר תעשייתי בתחומי הפארמה, הבניין, החקלאות והמוליכים למחצה. לקבוצה זרוע תכנון וייצר וזרוא ביצוע והקמת פרויקטים לייצור והרכבה של מערכות מיזוג אוויר מורכבות בהתאם לדרישת הלקוח. החברה השניה בקבוצה, די.אנד.פי פעילה בתחום החדרים הנקיים ומתכננת, מייצרת ומקימה חדרים נקיים לתעשיות המוליכים למחצה והפארמה. בקבוצה 250 עובדים המועסקים במפעלי החברה באשקלון ובקריית גת.

 

משה ממרוד בעל השליטה בתדיראן הודלינגס משה ממרוד בעל השליטה בתדיראן הודלינגס צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x