$
בורסת ת"א

מטומי לקראת פירעון מלא של החוב למחזיקים

החברה קיבלה הצעה למכור את אחזקותיה בחברת טים אינטרנט לחברת ריינמייקר, בעלת מניות המיעוט, בתמורה לתשלום במזומן של 36 מיליון דולר

יניב רחימי 08:4308.04.19

חברת מטומי קיבלה הצעה למכור את אחזקותיה (90%) בחברת טים אינטרנט (Team Internet) לחברת ריינמייקר (Rainmaker), המחזיקה ב־10% מהחברה־הבת, בתמורה לתשלום במזומן של 36 מיליון דולר. ריינמייקר צירפה להצעה מכתב כוונות שנתמך על ידי קרן גרמנית פרטית שתצטרף לעסקת הרכישה. הקרן אישרה שגם השווי בעסקה וגם המבנה שלה נקבעו בתיאום איתה.

 

התמורה בעסקה שכאמור מסתכמת ב־36 מיליון דולר תשמש בראש ובראשונה לצורך פירעון מלא של החוב של מטומי כלפי מחזיקי אגרות החוב שלה שעומד על 102.5 מיליון שקל.

 

השלמת העסקה כפופה לשלושה תנאים: ראשית, הרוכשים מבקשים לקבל את האישור של מטומי ושל מחזיקי איגרות החוב שלה, לא יאוחר מיום 11 באפריל. שנית, ההצעה מותנית בביצוע בדיקת נאותות לשביעות רצונן של הרוכשות. משך הזמן שנקבע לבדיקת הנאותות הוא חודש, עם אפשרות להארכת התקופה בחודש נוסף. התנאי השלישי הוא קבלת אישור ההגבלים העסקיים.

 

בעקבות הדיווח על ההצעה שהתקבלה, איגרות החוב של מטומי זינקו אתמול וסגרו את יום המסחר בעלייה של 24.4% המגלמים תשואה לפדיון של 13.8%.

היום תתקיים אסיפת מחזיקי איגרות החוב של מטומי שעל סדר יומה דיווח ועדכון מנציגי החברה ביחס למזכר ההבנות עם ריינמייקר. את מחזיקי איגרות החוב של מטומי מייצגים אדוארד קלר, שנבחר לכהן בנציגות של מחזיקי האג"ח ועורכי הדין שמייצגים את המחזיקים: אופיר נאור ועדי פיגל.

 

מטומי מצויה בעיצומו של הסדר חוב שנגרם, בין היתר, לנוכח ההתחייבות של החברה לרכוש את אחזקות המיעוט של ריינמייקר בטים אינטרנט (10%) בתמורה ל־18 מיליון דולר. אלא שלנוכח מצבה הנוכחי של מטומי היא הופכת מרוכשת למוכרת. בעסקה שעומדת כרגע על הפרק, השווי של החברה־הבת, טים אינטרנט, עומד על 40 מיליון דולר, והוא נמוך משמעותית מזה שמטומי שילמה כדי להגיע לאחזקה של 90%.

 

 

 

אדוארד קלר, נציג מחזיקי האג"ח של מטומי אדוארד קלר, נציג מחזיקי האג"ח של מטומי צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x