$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

ארנו קפיטל וראובן אבלגון יעניקו מימון לקבוצות רכישה

הקרן של דנה סנדר ורוסאריו קפיטל ייצאו בימים הקרובים לגיוס של 300 מיליון שקל. בראש הקרן החדשה יעמוד מנכ"ל אקסלנס לשעבר עוזי דנינו

גולן חזני 08:2309.01.19

קרן ארנו קפיטל של דנה סנדר מקימה ביחד עם רוסאריו קפיטל של ראובן אבלגון קרן למימון של קבוצות רכישה בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי בראש הקרן יעמוד מנכ"ל אקסלנס לשעבר עוזי דנינו, והיא תנוהל על ידי סנדר.

 

 

הקרן החדשה תצא בימים הקרובים לגיוס של 300 מיליון שקל מגופים מוסדיים ופרטיים, ותעמיד מימון לשלב היזמי בפרויקטים למגורים של קבוצות רכישה, כלומר מתחילת שלב הביצוע בפרויקטים ועד לשלב האכלוס. בניגוד לקרנות השקעה שאורך החיים של השקעה בהן הוא שבע שנים בממוצע, הקרן תהיה לטווח של 25 שנה. היא תנסה לנצל את הפיחות באשראי הבנקאי למימון פרויקטים.

 

ארנו גייסה שלשום 42 מיליון שקל לקרן ראשונה שלה להשקעות בנדל"ן בארץ - והסכום הראשון שגייסה ארנו בכלל. הקרן החדשה מוקמת במקביל לכך. לדברי סנדר, "שוק ההשקעות צמא למוצרים אלטרנטיביים. חברנו לרוסאריו כי לכל אחד יש הערך המוסף שלו: אנחנו מול הקהל הקמעונאי, ורוסאריו עם גיוס מוסדי".

 

מנכ"ל רוסאריו ליאור פייס, שמוביל את המיזם המשותף מטעמה, אמר: "השוק המוסדי מנהל 1.7 טריליון שקל, ושואף להגיע ל־35% מהסכום בהשקעות אלטרנטיביות, כך שאנו סבורים שהשוק האלטרנטיבי יגדל. מעבר ליתרון שלנו בחיבור עם השוק המוסדי, גם נעזור בבחינת העסקאות".

 

הקרן תהיה פתוחה גם לציבור הרחב. כיום יש בשוק קרנות פרטיות למימון קבוצות רכישה שפתוחות רק למשקיעים כשירים או למשקיעים מוסדיים. לדברי סנדר, הפעילות של הקרן החדשה תיעשה בשיתוף עם המערכת הבנקאית בישראל.

 

עוזי דנינו עוזי דנינו צילום: צביקה טישלר

 

ארנו היתה הקרן שהובילה להחלטת רשות ני"ע בנובמבר האחרון לאפשר לקרנות מימון חוץ־בנקאיות לגייס כספים גם מהציבור ולא רק ממשקיעים מסווגים, כשהכספים ישמשו להשקעה בנדל"ן או להענקת הלוואה ליזמים.

 

רוסאריו קפיטל פועלת בתחומי החיתום, גיוסי ההון והחוב ובנקאות השקעות. ארנו קפיטל עוסקת בניהול השקעות אלטרנטיביות, בדגש על מימון פרויקטים של נדל"ן בישראל, כנגד שעבוד של נכסי הפרויקטים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x