$
שווקי חו"ל

נטפליקס מרוצה מהמנכ"ל: יקבל 31.5 מיליון דולר ב-2019

החברה דיווחה אתמול כי בכיריה, ובהם המנכ"ל ריד הייסטינגס, יזכו להעלאות שכר גדולות; גם האחראי על התוכן, טד סרנדוס, יקבל סכום דומה

שירות כלכליסט 14:4529.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק  ההון בכלכליסט

 

מנהליה של נטפליקס יקבלו העלאות גדולות אחרי שנת שיא של החברה. החברה דיווחה אמש (ו') כי המנכ"ל ריד הייסטינגס, יקבל עד 31.5 מיליון דולר בשכר ובאופציות בשנה הבאה. טד סרנדוס, שאחראי על התוכן בחברה, יקבל סכום דומה. אך יש הבדל אחד ביניהם: חלק גדול יותר ממשכורתו של הייסטינגס יורכב ממניות של נטפליקס. שכר הבסיס שלו יעמוד על 700 אלף דולר, בעוד שסרנדוס יקבל שכר של 18 מיליון דולר. שכרו של הייסטינגס עלה ב-7% לעומת שנה שעברה, בעוד ששכרו של סרנדוס עלה ב-20%.

 

 

 

זוהי הפעם הראשונה בשנים האחרונות שנטפליקס מתגמלת את שני הבכירים בה במידה שווה, מה שמראה עד כמה החברה מעריכה את סרנדוס. נטפליקס ממשיכה להוסיף לרפרטואר שלה תוכניות, סרטים, עבודות תיעודיות וספיישלים קומיים, תוך שהיא משלמת סכומים גדולים לכוכבים הגדולים בעולם. סמנכ"ל הכספים של החברה, דייויד וולס, סמנכ"ל המוצר גרג פיטרס, והיועץ הכללי דייויד היימן קיבלו גם הם העלאות גדולות.

מה דעתך על מניית NETFLIX:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נטפליקס צמחה במהירות ב-2018. החברה דיווחה ברבעון האחרון שיש לה כ-137 מיליון לקוחות ברחבי העולם. השנה קנתה נטפליקס את חברת ההפקות ABQ Studios, רכישתה הראשונה של מתחם אולפנים וביתן העתידי של כמה מתוכניותיה המקוריות. אבל היא גם הוציאה השנה 8 מיליארד דולר על הפקת תכניות וסרטים מקוריים.

 

לפי אתר CNN, החברה הנפיקה השנה שלוש פעמים אג"ח בשווי מיליארדי דולרים כדי לממן את תוכניותיה, לרכוש תוכן חדש ולכסות עלויות הפקה. מניות החברה עלו ב-33% במהלך 2018 למרות התנודתיות האחרונה בשווקים שגרמה לירידה של שליש בערך מניותיה מאז השיא אליו הגיעו לפני שלושה חודשים.

 

 

הסדרה דרדוויל של נטפליקס הסדרה דרדוויל של נטפליקס צילום: Sarah Shatz/Netfl

בטל שלח
    לכל התגובות
    x