$
שוק ההון

שוק המט"ח: הדולר עלה ל-3.72 שקלים, היורו ירד

המטבע האמריקאי התחזק ב-0.5% מול השקל; היורו נסחר בירידות קלות של 0.1% והיציג נקבע על 4.21 שקלים; אג'יו: "המשקיעים בורחים אל הדולר"

המשקיעים בורחים אל הדולר: המטבע האמריקאי נסחר היום (ד') בשוק המט"ח העולמי ברמות הגבוהות שלו מזה יותר משנה מול רוב מטבעות העיקריים שלו למסחר - היורו, האוזי (הדולר האוסטרי) והיואן הסיני. כתוצאה מכך, מדד הדולר (DXY) חצה את רף ה-97 שהינה הגבוהה ביותר מאז יוני 2017.

 

 

היואן הסיני ממשיך להיחלש כתוצאה ממלחמת הסחר ומכוונת הנשיא טראמפ להטיל מכסים על כלל היבוא של ארצו מסין, החל מינואר הקרוב. כתוצאה מכך היואן הגיע לשפל של 10 שנים והוא מתקרב לרף ה- 7 יואן לדולר.

 

הלחץ להתחזקות הדולר החזק מורגש גם על השקל ששערו היציג חצה את רף ה-3.72 שקלים לדולר. המטבע האמריקאי עולה ב-0.5% מול השקל. מול היורו המטבע הישראלי נסחר בירידות קלות של 0.1% והשער היציג נקבע על 4.21 שקלים ליורו.

 

"הריצה לדולר הייתה מונעת בעיקר מנתוני צמיחה מאוד מאכזבים אתמול באירופה", מציינים כלכלני חברת הייעוץ אג'יו.

 

"באופן כללי אירופה נמצאת ברצף שלילי מאוד של נתוני מאקרו ומדדים כלכליים כגון בעיות פיסקאליות באיטליה, הודעה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, על פרישתה מהתמודדות על ראשות מפלגתה (CDU) ומבוי סתום בהסכם יציאת בריטניה מהאיחוד", הוסיפו. לדבריהם, כל אלו עשויים להעיב על מצב העיניים באירופה ולהחליש עוד את היורו בהמשך השנה הבאה.

 

 צילום: רויטרס

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x