שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

חדלות פירעון של ענקית מימון הודית מסכנת את השוק של מומבאי

קבוצת מימון התשתיות IL&FS לא העבירה מאז סוף אוגוסט תשלומים לנושיה, בסכום של 62 מיליון דולר - החוב הכולל של החברה נאמד ב-116 מיליארד דולר והיא אחת הלוות המובילות במערכת הבנקאות ההודית

שירות כלכליסט 19:0425.09.18

שוק ההון ההודי חושש ממפולת ענק  - שיש המשווים אותה למשבר העמוק שהתפתח בשווקים לאחר התמוטטות ליהמן בראדרס בארה"ב ב-2008 - לנוכח סכנת הקריסה של ענקית מימון התשתיות ההודית IL&FS.

 

החברה ההודית החמיצה בימים האחרונים תשלומי ריבית על הלוואות שנטלה באמצעות אגרות חוב. היקף החוב של החברה נאמד ב-116.3 מיליארד דולר וחדלות פירעון שלה עלול לטלטל את שוק האשראי ההודי כולו. 

מאז ה-27 באוגוסט החמיצה IL&FS תשלומים בגובה של כ-62 מיליון דולר לנושיה. לפי נתונים של חברת דירוג האשראי מודי, שווי אגרות החוב של IL&FS שקול לכ-3% משוק החוב הקונצרני של הודו. ההלוואות שהיא נטלה ישירות מהבנקים בהודו שקולים לכ-0.5% מכלל ההלוואות שהעניקה המערכת הבנקאית ההודית, שגם כך מתמודדת עם שיעור גבוה של חובות מסופקים, שהיקפם נאמד ב-11.6% מכלל החובות הבנקאיים במשק ההודי.

 

החברה שהוקמה לפני 30 שנה היא חברה ציבורית, אך ממשלת הודו עדיין מחזיקה בכמחצית ממניותיה באמצעות גופים שונים. מחזיקי מניות בולטים אחרים הם תאגיד אוריקס היפני, ורשות ההשקעות של אבו דאבי.

 

שר האוצר ההודי ארון ג'ייטלי כתב אתמול (ב') בחשבון הטוויטר שלו כי הממשלה "תעשה את כל הצעדים" כדי להבטיח את יציבות שוק ההון. הודעתו של ג'ייטלי הגיעה על רקע ירידה של 6.2% במדד סנקס, המדד המרכזי של בורסת מומבאי.

 

מומבאי מומבאי צילום: iliketowastemytime

בטל שלח
    לכל התגובות
    x