$
בורסת ת"א

התפרצות הר הגעש הפילה את הרווח הנקי של אורמת ב-43%

הר הגעש שהתפרץ ליד תחנת הכוח של אורמת טכנולוגיות בהוואי שוחק את התוצאות הכספיות - הרווח הנקי נפל ל-16.6 מיליון דולר; המנכ"ל אנג'ל: "אין צפי לסיום הבעיה, אבל אם החזרי הביטוח יתאימו לציפיות - נעמוד ביעדים שלנו לשנה"

חזי שטרנליכט 19:2408.08.18
התפרצות הר הגעש קילוואה (Kilauea) בהוואי בתחילת חודש מאי פגעה אמנם בהיקף לא מהותי בהכנסות של אורמת טכנולוגיות, המפעילה על צלע ההר תחנה גיאותרמית בשם "פונה", אך שחקה את שיעור הרווח הגולמי של החברה בשיעור חד יחסית.

המנכ"ל יצחק אנג'ל ציין כי עדיין לא נמצא פיתרון לבעיה בהוואי, והמניה הגיבה לירידה ברווח הנקי בירידה חדה וננעלה בבורסת ת"א בנפילה של 8.2%.

התפרצות הר הגעש והתחנה של אורמת התפרצות הר הגעש והתחנה של אורמת צילום: איי אף פי


יצרנית תחנות הכוח הגיאותרמיות שנסחרת בבורסות בת"א ובניו יורק רשמה ברבעון השני של 2018 שיעור רווחיות גולמית של 33.5% בתחום ייצור החשמל, ירידה של כ-22% ביחס לשיעור רווח גולמי שנרשם בתקופה המקבילה בשנה שעברה. מאז אוגוסט אשתקד טיפס שווי השוק של החברה בכ-32%. 
 

ההכנסות של אורמת, הנשלטת על ידי חברת אוריקס היפנית, הסתכמו ב-178.3 מיליון דולר - ירידה של 0.6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות של מגזר החשמל הסתכמו בכ-122.2 מיליון דולר - עלייה של 10.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כאמור על אף ההשבתה של תחנת פונה על רקע ההתפרצות הגעשית.
 

מה דעתך על מניית אורמת טכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ההתפרצות של הר הגעש הקטינה את הרווח הגולמי של אורמת בכ-5.7 מיליון דולר. בחברה ציינו כי שיעור הרווח הגולמי הושפע גם מעלויות תחזוקה מתוכננות בתחנות הכוח של חברת יו.אס גיאוטרמל (USG), חברה שאותה רכשה בעבר ושברבעון השני אוחדו תוצאותיה עם תוצאות אורמת. העלויות נבעו מכך שבמסגרת פעילויות התחזוקה ב-USG, הושבתו התחנות לפרק זמן ארוך מהמתוכנן. בשורה התחתונה רשמה אורמת נפילה חדה של 43.7% בהיקף הרווח הנקי שהסתכם בכ-16.6 מיליון דולר. 
 

מנכ"ל החברה יצחק אנג'ל, מסר לאחר פרסום התוצאות כי "הלבה בהוואי ממשיכה לזרום בקרבת תחנת פונה ועדיין אין צפי ללוח זמנים לפתרון הבעיה. אנו מקיימים דיונים עם המבטחים שלנו ומעריכים כי נקבל החזר בגין אובדן הרווחים ונזקי הרכוש.

"בהנחה שההחזרים יהיו בהתאם לציפיות שלנו, אנו מעריכים כי נגיע ליעד ה-EBITDA המתואם שלנו לשנה, אולם תזמון ההתחייבות ותשלומי הביטוח יכולים להשפיע על השגת היעד".

 

עוד ציין אנג'ל כי "ברבעון השני המשכנו עם תוכניות הצמיחה שלנו. מתחילת השנה הוספנו כ-70 מגה-וואט לפורטפוליו שלנו, שהביאו את סך הפורטפוליו שלנו ל-862 מגה-וואט. אנו מתקדמים כמתוכנן לקראת יעד הצמיחה לטווח הקצר ומתכוונים להוסיף בין 115 ל-125 מגה-וואט עד לסוף שנת 2020".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x