$
בורסת ת"א

לאחר ההזרמה של הראל: גם מנורה מבטחים משקיעה בקרן ההייטק של אי.בי.אי

שבוע לאחר ההודעה של הראל על הזרמה של 50 מיליון שקל מודיעה הקרן על גיוס סכום דומה ממנורה; אי.בי.אי נדרשת לגייס תוך שבוע וחצי סכום נוסף של 200 מיליון שקל על מנת לעמוד בסף הנדרש לפעילות הקרן

רחלי בינדמן 14:5027.05.18

אחרי שקיבלה הבעת אמון מהראל ביטוח, קרן ההייטק של אי.בי.אי משיגה עוד 50 מיליון שקל מקבוצת מנורה מבטחים. בסך הכל גייסה הקרן מעל 200 מיליון שקל - 104 מיליון שקל מגופים הקשורים לאי.בי.אי ומקופות גמל מפעליות, עוד 50 מיליון שקל מהראל וכעת 50 מיליון שקל נוספים כאמור ממנורה.

 

המשימה עדיין לא הושלמה - אי.בי.אי נדרשת לגייס סכום נוסף של 200 מיליון שקל בתוך שבוע וחצי, עד לדד ליין שבו נדרש בית ההשקעות להגיע לרף הגיוס של 400 מיליון שקל, על מנת לזכות בכרית ביטחון של 50 מיליון שקל שיעניק משרד האוצר למשקיעים בקרן.

 

מדובר ביוזמה משותפת של רשות ניירות ערך ומשרד האוצר לעודד את הציבור להשקיע ביזמות הישראלית - יוזמה שבשלב זה עתידה עדיין אינו ברור. ישנן עוד 4 קרנות הייטק לצד זו של אי.בי.אי המתקשות לגייס את הסכומים הנדרשים. 

 

רק לאחר שאי.בי.אי ובעקבותיה הקרן של אקסלנס חתכו בדמי הניהול החלו להגיע התחייבויות מצד משקיעים מוסדיים. בעוד פחות משבועיים יתברר מיהן מהקרנות שעמדו ביעד הגיוס, ורק הן יוכלו לצאת לדרך.

 

 

 ארי קלמן מנכ"ל מנורה מבטחים ארי קלמן מנכ"ל מנורה מבטחים צילום: דורון גלעד

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x